Amūras vysis Falcon

Praėjo 5 metai nuo Falcon 9 raketos pirmosios pakopos valdomo nusileidimo į aikštelę ir Rusija imasi raketos Amūras projekto.

Amūras

Galima žaisti žaidimą – Surask 10 skirtumų nuo Falcon 9 raketos

Spalio 5 Rusijos kosminė agentūra Roscosmos ir raketinis kosminis centras Progress pasirašė naujos raketos Amūras eskizinio projekto sutartį. Raketa Amūras konstruojama su metaniniais varytuvais, o pirmoji pakopa bus daugkartinio naudojimo. Įdomios sutarties detalės – raketos Amūras paleidimo kaina turi būti 22 mln USD ir raketa turi būti labai patikima. Startas ar bent jau bandomųjų skrydžių pradžia numatoma iš Vostočnij kosmodromo 2026 metais. Pasirašyto projekto vertė yra ~ 770 mln €, laikas yra iki pirmojo raketos Amūras starto 2026.

SpaceX ketina naudoti metaną raketų varytuvams Raptor. Panašų metaninį varytuvą BE-4 raketai Vulkan ruošia Blue Origin. Metanas, skirtingai nuo žibalo, varytuve palieka labai mažai suodžių, o stipriai atšaldytas metanas aušina varytuvą.

rocket Amūras

 

Yra keli skirtumai nuo Falcon 9 pirmosios pakopos. mažesnis varytuvų skaičius (9 ir 5) ir tupimas į aikštelę sausumoje

Projektuojama dviejų pakopų 360 tonų, 55 m aukščio ir 4.1 m diametro raketa Amūras turės daugkartinę pirmąją ir vienkartinę antrąją pakopas. Su pirmaja daugkartine pakopa, į orbitą turėtų iškelti 10.5 tonas naudingo krovinio. Jei abi raketos Amūras pakopos viekartinės, tuomet išlėkdinamo naudingo krovinio masė bus 12.5 tonų.

Metanas turi pranašumų (didesnis savitasis impulsas), vieninteliai šiuo metu testuojami metaniniai (methalox) varytuvai yra SpaceX Raptor ir Blue Origin BE-4. Skysto metaną ir skystą deguonį naudojantys varytuvai kartais vadinami methalox (methane + liquid + oxygen) varytuvais.

Panašią raketą su vienkartine pirmaja pakopa ir metaniniais varytuvais kuria Vokietijos kompanija Isar Aerospace Technologies. Kinija skelbia tik apie LandSpace, iSpace ir Juizhou Yunjian (įsteigtas 2017 metais, varytuvas kuriamas 3D spausdinimu) kuriamus metaninius (methalox) varytuvus raketoms. 2015 metais įsteigtas startuolis Landspace 2018 rugsėjį pradėjo varytuvo Tianque-12 (TQ-12) testus. Sėkmės atveju tikimasi 2020 metais raketa Zhuque-2 (ZQ-2) į LEO iškelti 4000 kg krovinį.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *