Apollo programos papildymas

Saturn V, Apollo

Apollo programa papildyta tekstais: Raketa Saturn V, misija Apollo 1, misija Apollo 7, misija Apollo 8, misija Apollo 9, misija Apollo 10, Soyuz Apollo skrydis. Gero skaitymo.

Apollo 10

Apollo 10 ekipažas (iš kairės į dešinę) 1969 gegužės 13 dieną: E. Cernan, J. Young ir Th. Stafford Kenedžio Kosminiame centre prieš raketą Saturn V su Apollo 10 erdvėlaiviu starto aikštelėje 39A

Raketa Saturn V

Saturn V – JAV NASA raketa, naudota vykdant Apollo programą (pasiruošimas ir pilotuojamas skrydis į Mėnulį, nusileidimas, paviršiuje, skrydis atgal į Žemę). Dviejų pakopų raketos variantas panaudotas iškeliant NASA orbitinę stotį Skylab. Pagrindinis raketos konstruktorius Wernher von Braun.
Iki 2019 rugpjūčio pradžios raketa Saturn V išlieka galingiausia pasaulyje raketa, iškėlusia naudingą krovinį į orbitą.
Į žemą orbitą apie Žemę (LEO) Saturn V galėjo iškelti 141 toną – erdvėlaivį Apollo ir skrydžiui link Mėnulio trečią pakopą su kuru. Į Mėnulio trajektorijos orbitą Saturn V galėjo iškelti 47 tonas, o su trečiąja pakopa – 65.5 tonas.

Apollo 1

Apollo programos vykdymo metu skrydžiuose nežuvo astronautai, tačiau Žemėje eksperimentų metu įvyko tragiškas įvykis. Apollo 1 astronautus Gus Grissom, Edward White II ir Roger Chaffee pražudė, kaip iš pradžių manyta, nepavojingas valdymo modulio eksperimentas 1967 sausio 27 dieną. Kabinoje dėl kibirkšties prasidėjusio gaisro metu užduso, o vėliau sudegė trys astronautai.

Apollo skrydžiai be nusileidimų į Mėnulį

Apollo 7 misijos užduotys

Raketos antros pakopos ir prie jos prisijungusio erdvėlaivio orientavimas raketos orientacijos varytuvais, kuriuos valdo astronautai; atliekant rankinę orientaciją, imituoti raketos antros pakopos ir erdvėlaivio orientaciją perėjimo į Mėnulio trajektoriją orbitoje; atlikti erdvėlaivio ir raketos antros pakopos suartėjimą iki 1-2 m ir taip imituoti komandinio modulio suartėjimą su Mėnulio moduliu; atlikti vizualinius stebėjimus, fotografuoti ir naviguoti pagal žvaigždes bei Žemės orientyrus skriejant geocentrinėje orbitoje; išmėginti erdvėlaivio įrangą; atlikti televizines transliacijas iš erdvėlaivio (pirmą kartą JAV pilotuojamoje misijoje); patikrinti 14 antžeminių ir 3 jūrinių sekimo stočių (laivuose) darbą;

Apollo 8

Apollo 8 misija startavo 1968 gruodžio 21 d. 7 val. 51 min. tai buvo NASA pirmas pilotuojamas trijų pakopų Saturn V raketos startas su ekipažu Frank Borman, William A. Anders ir James A. Lovell Jr. Skrydis iki Mėnulio truko 66 val. 16 min 21 s, erdvėlaivis (techninis ir komandinis moduliai, be Mėnulio modulio) į orbitą apie Mėnulį įskriejo gruodžio 24, Kūčių vakarą, ir orbitavo 20 val. 10 min 13 s. Per tą laiką 10 kartų apskriejo Mėnulį.

Apollo 9

NASA Apollo 9 misijos erdvėlaivis buvo pirmasis pilnai surinktas iš komandinio, techninio ir Mėnulio modulių. Apollo 8 misijoje buvo komandinis bei techniniai moduliai, o vietoje Mėnulio modulio buvo tik maketas. Pradedant Apollo 9 misija, Mėnulio ir techninis moduliai gaudavo pavadinimus.

Apollo 10

Apollo 10 erdvėlaivis buvo paskutinė Apollo programos misija, užbaigusi pasiruošimą išsilaipinimui Mėnulyje ir sėkmingą skrydį atgal į Žemę. Šioje misijoje buvo atlikta viskas, išskyrus pati tūpimą ir pakilimą. Kaip NASA pokštavo po skrydžio: „Jei astronautai būtų sumanę tūpti į Mėnulį, to negalėtų padaryti. Kuro nusileidimui ir pakilimui neįpylėm“.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *