Nauja raketa Spectrum

Isar, Spectrum

Raketą Spectrum kuria Vokietijos kompanija Isar Aerospace Technologies.

2018 metais Vokietijoje, Gilching mieste, Daniel Metzler įkuria kompanija Isar Aerospace Technologies. Joje dirba ~ 100 žmonių ir 2021 metais ruošiamasi paleisti raketa Spectrum ir į orbitą iškelti 1000-700 kg krovinį.

Spectrum IsarKompanija Isar Aerospace Technologies raketa Spectrum ketina konkuruoti mažųjų satų iškėlimo rinkoje

Anksčiau rašėme apie New Space ir Old Space kompanijas ir jų skirtumus. Isar Aerospace Technologies, priklausant New Space krypčiai, ketina nerti į mažųjų satų iškėlimo orbiton biznį. Isar Aerospace ketina 1 kg į orbitą iškelti už 16 500 USD. Panašią kainą siūlo ir SpaceX kompanija, tik ji mažuosius satus kaip antrinį krovinį iškelia kartu pagrindiniu naudingu kroviniu. 2020 rudenį pasaulyje maždaug 75 kompanijos kuria lengvasias raketas. Apie JAV kompaniją Rocket Lab, paleidžiančia raketas iš kosmodromo Naujojoje Zelandijoje, jau pasakojama sekmės istorija. dauguma kitų kompanija tik pradeda lengvųjų raketų kūrimo darbus. Kinija išbandė raketą Smart Dragon 1, Europoje Ispanijos kompanija PLD Space kuria raketą Arion.

Spectrum galimybės

Mažųjų satų iškėlimui į orbitą Isar projektuojama dviejų pakopų raketa Spectrum kurs satų žvaigždynus. Išlėkdinamo į 400-1200 km (žema orbita aplink Žemę – LEO) sato masė sieks 1000 kg. Į Saulės sinhroninę (SSO) orbitą 27 m aukščio ir 2 m diametro raketa Spectrum turėtų iškelti 700 kg satą. Raketa Spectrum turės du skirtingus aerodinaminius gaubtus skirtingiems satams, o antroji pakopa satus iškels iškart į reikiamą orbitos tašką. Devyni pirmosios pakopos varytuvai Aquila SL ir vienas antrosios pakopos varytuvas Aquila VAC bus spausdinami 3D būdu. Ketinama per metus pasiekti 20 startų.

Isar fairing

Skirtingi aerodinaminiai gaubtai bus parenkami pagal mažųjų satų masę

Isar jau išbandė raketos Spectrum skysto deguonies ir metano (methalox) varytuvus. Šių kuro komponentų naudojimas įgalina konstruoti daugkartinę raketą ar bent jos pirmąją pakopą. Panašiai taip yra su Falcon 9 raketa. Galima starto aikštelė bus ne Vokietijos teritorijoje, ji gali būti arba Švedijoje arba Škotijoje.

Pasak Isar kompanijos vadovo, raketos Spectrum projekto kaina gali siekti ~ 110 mln USD. Tarp kompanijos finansuotojų yra kapitalo fondai Vito Venture ir Earlybird, Airbus, Bavarijos žemės vyriausybė ir Europos Kosmoso Agentūra.

Isar Aerospace_team_pillars

Isar startuolio komanda (iš kairės į dešinę) Lin Kayser, Markus Brandl, Daniel Metzler, Josef Fleischmann ir SpaceX kompanijoje dirbęs Bulent Altan


Komentarai apie “Nauja raketa Spectrum”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *