JK palydovinė navigacinė sistema

galileo

Brexit, Galileo, Jungtinės Karalystės navigacinė palydovinė sistema, Theresa May, Londonas, Madridas – šiandien trumpas tekstas apie tokius dalykus.

Jungtinė Karalystė rimtai svarsto apie savo palydovinės navigacinės sistemos sukūrimą po Brexit. Ministrė pirmininkė Theresa May kreipėsi į JK kosmoso agentūrą prašydama vadovauti ekspertų darbo grupei, kuri galėtų parengti Didžiosios Britanijos navigacinės palydovinės sistemos variantus po Brexit.

Europos Sąjunga nurodė, jog JK įmonėms gali būti draudžiama dalyvauti konkursuose dėl Galileo programos sutarčių dėl saugumo, o Britanijos ginkluotosioms pajėgoms ir avarinėms tarnyboms gali būti neleidžiama naudotis šifruotu signalu.
Didžioji Britanija svariai prisidėjo prie Galileo (Europos Sąjungos GPS) kurimo ir plėtros. Tačiau Jungtinės Karalystės prašymai dėl tolesnio pilnateisio dalyvavimo yra atmetami, o projekto saugumo stebėsenos centras jau buvo perkeltas iš Londono į Madridą.
Apskaičiuota, kad Didžiosios Britanijos nepriklausoma palydovinės navigacijos sistema kainuos maždaug tiek pat koks ir JK indėlis į Galileo programą. Britams tektų kurti pasaulinę aprėptį turinčią palydovinę navigacinę sistemą dėl JK užjūrio teritorijų.
Verslo sekretorius Greg Clark balandį parašė Europos Komisijai protestuodamas dėl JK „išėmimo“ iš saugių Galileo programos sektorių (naudojančių šifruotus sistemos signalus). Europos Sąjunga sakė, kad JK galės naudoti atvirą Galileo sistemos signalą.
Saugi ir patikima informacija apie padėtį, navigaciją ir laiką yra labai svarbi Didžiosios Britanijos gynybai, ypatingos svarbos infrastruktūrai ir avarinei situacijai.
Pagal neseniai atlikus skaičiavimus nustatyta, kad navigacinės palydovinės tarnybos nepakankamumas gali kainuoti JK ekonomikai 1 mlrd svarų per dieną.
Jungtinė Karalystė kuria 40% pasaulio mažų palydovų ir vieną iš keturių telekomunikacijų palydovų, o Glasgow mieste sukuriama daugiau palydovų nei bet kuriame kitame Europos mieste.

Gegužės 10 dieną buvo patikslinta planuojama Jungtinės Karalystės palydovinės navigacinės sistemos kaina. Ji siektų ~ 3 mlrd svarų sterlingų, o kūrimo laikas galėtų būti nuo 3 iki 5 metų.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *