Kosminis tankeris

Effective Space, tankeris, kosmosas

Effective Space, tankeris, Space Drone – įsiklausykite. Dar keliolika metų ir tai bus įprasta

Effective Space, tankeris, Space Drone

Izraelio kompanija Effective Space sudarė 100 mil. dolerių sutartį, ir planuoja iškelti į orbitą nepilotuojamus tankerius, skirtus palydovų kurо atsargų papildymui. Kosminis tankeris – tai ~ 400 kg, 1 x 1 x 1.25 m dydžio erdvėlaivis, orbituojantis žemoje orbitoje (LEO) apie Žemę ~ 15 metų. Drono variklliai gali būti elektriniai.

Du nepilotuojami kosminiai dronai, galėtų atgaivinti du nutilusius ryšių palydovus. Palydovai esantys geosinchroninėje orbitoje turi kuro atsargas, leidžiančias jiems funkcionuoti maždaug 15 metų. Vėliau jie klasifikuojami kaip kosmoso šiukšlės.

Effective Space atstovai paaiškino, kad 2020 metais numato paleisti du kosminius dronus, kurie turėtų prisitvirtinti prie palydovų kuriuose baigėsi kuras. Taip jie taptų tarsi papildomais energijos šaltiniais, leisiančiais pratęsti  palydovų gyvavimo laiką 4 – 5 metams. Tokia operacija palydovų savininkui leistų papildomai uždirbti nuo 28 iki 43 mln USD.

Kompanija Effective Space jau sukūrė 400 kg sveriantį Space Drone prototipą galintį papildyti palydovo kuro atsargas. Jei paaiškėtų, kad palydovas nefunkcionuoja ne dėl pasibaigusio kuro, o gedimo priežastis kita, dronas galėtų palydovą neutralizuoti, nukreipdamas jį į žemės atmosferą, o pats skristų prie kito palydovo.

Kosminis tankeris šiuo metu yra kūrimo stadijoje.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *