NASA ir privatūs skrydžiai

Boeing SpaceX Starliner Dragon

SpaceX, Boeing, Starliner, Dragon – paskelbti NASA ekipažai, skriesiantys privačiais erdvėlaiviais į Tarptautinę Kosminę Stotį.

SpaceX ir Boeing startai

Rugpjūčio 3 dieną, kaip ir žadėta, NASA paskelbė ekipažų, skriesiančių kompanijų Boeing ir SpaceX erdvėlaiviais CTS-100 Starliner ir Dragon, pavardes. Kartu atnaujintos ir skrydžių datos. Nepilotuojamas SpaceX erdvėlaivio Dragon DM-1 skrydis numatytas 2018 lapkričio mėn, pilotuojamas SpaceX Dragon DM-1 skrydis – 2019 metų balandyje, nepilotuojamas Boeing erdvėlaivio Starliner OFT skrydis numatytas 2018 pabaigoje 2019 pradžioje, pilotuojamas Boeing erdvėlaivio Starliner CFT skrydis – 2019 metų viduryje.

Dragon CTS

Atrinkti SpaceX ir Boeing ekipažai skrydžiams su Dragon ir Starliner erdvėlaiviais (iš kairės į dešinę): Sunita Williams, Josh Cassada, Eric Boe, Nicole Mann, Christopher Ferguson – Boeing Starliner ekiapžai, Douglas Hurley, Robert Behnken, Michael Hopkins and Victor Glover – SpaceX Dragon ekipažai. Nuotraukoje nėra Nicole Aunapu Mann – Boeing Starliner ekipažo nario

SpaceX erdvėlaivio Dragon testinis ekipažas: Doug Hurley (2 skrydžiai Space Shuttle) ir Bob Behnken (2 skrydžiai Space Shuttle, 6 išėjimai į atvirą kosmosą). Tai testinis pilotuojmas skrydis. SpaceX erdvėlaivio Dragon antras ekipažas: Mike Hopkins (1 skrydis, 2 išėjimai į atvirą kosmosą) ir Victor Glover (pirmas skrydis).

Boeing Starliner SpaceX Dragon

SpaceX erdvėlaivio Dragon nepilotuojama versija išmėginta ir veikia patikimai

Boeing Starliner testinis ekipažas: Eric Boe (2 skrydžiai Space Shuttle), Chris Ferguson (3 skrydžiai Space Shuttle) ir Nicole Aunapu Mann (pirmas skrydis). Tai testinis pilotuojamas skrydis.
Boeing Starliner antras ekipažas: Suni Williams (3 skrydžiai Space Shuttle, 6 išėjimai į atvirą kosmosą) ir Josh Cassada (pirmas skrydis).

Boeing Starliner SpaceX Dragon

Boeing erdvėlaivis Starliner realiai dar neskrido

Kompanijos Boeing erdvėlaivis Starliner kils su kompanijos United Launch Alliance (ULA) nešančiaja raketa Atlas V iš 41 startinio komplekso Canaveral iškyšulyje Floridoje, kompanijos SpaceX erdvėlaivio Dragon ekipažas kils su SpaceX Falcon 9 iš 39A startinio komplekso Kenedžio kosmoso centro Floridoje.

Dragon ir Starliner ekipažai

Starliner Dragon Boeing SpaceX

Iš kairės į dešinę: Victor Glover, Mike Hopkins, Bob Behnken, Doug Hurley, Nicole Aunapu Mann, Chris Ferguson, Eric Boe, Josh Cassada, and Suni Williams. . Nuotraukoje nėra Nicole Aunapu Mann

Pirmųjų arba testinių skrydžių Boeing ir SpaceX ekipažai yra jau skridę į kosmosą ir ne vieną sykį.

SpaceX Dragon Boeing Starliner first crew

SpaceX erdvėlaivio Dragon testinio skrydžio ekipažas: Doug Hurley ir Bob Behnken

Boeing Starliner SpaceX Dragon First Crew

Boeing erdvėlaivio Starliner testinio skrydžio ekipažas: Eric Boe ir Chris Ferguson

Starliner ir Dragon antrųjų skrydžių ekipažai mažiau patyrę.

SpaceX Dragon Boeing Starliner Second Crew

Kompanijos SpaceX erdvėlaivio  Dragon antrasis ekipažas: Mike Hopkins ir Victor Glover

Boeing Starliner SpaceX Dragon Second Crew

Kompanijos Boeing erdvėlaivio Starliner antrasis ekipažas: Suni Williams ir Josh Cassada

SpaceX ar Boeing ?

Pasakyti kuri kompanija – Boeing ar SpaceX – geriau sukonstravo, pagamino ir išmėgino pilotuojamą erdvėlaivį Starliner ir Dragon sunku. SpaceX nuo 2012 metų leidžia nepilotuojamą erdvėlaivį Dragon į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS) savo gamybos nešančiaja raketa Falcon 9. Kompanija Boeing erdvėlaivį Starliner ketina leisti nešančiaja raketa Atlas V. 2019 metų pabaigoje matysis reali situacija su pilotuojamais skrydžiais į TKS.


Komentarai apie “NASA ir privatūs skrydžiai”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *