Rusijos priešai kosmose

Rogozin, NASA, priešai, Roscosmos
Rogozin, NASA, priešai, Roscosmos – D. Rogozin surado Roscosmos priešus

Trys Roscosmos priešai

Rogozin, NASA, priešai, Roscosmos
Dmitrij Rogozin vis mėgina teisintis ir ieškoti priešų. Nuotrauka Владислав Шатило / РБК

Surasti kenkėjai, trukdę vystytis Rusijos kosmoso programai. Roscosmos vadovas Dimitrij Rogozin pasakojo, kad „Roscosmos taps galinga gamyba“. „Sujungus pramonės pulkus ir divizijas į vieningą industrinę armiją, vėl tapsime pasaulio lyderiais.“ Norint tai pasiekti, labai svarbu, kad po kosminio koloso kojomis nesipainiotų visokie auditoriai, prokurorai ir žurnalistai. Būtent jie trukdo naujai Roscosmos vadovybei bendrauti su verslu.

Informacinis karas prieš Roscosmos

D. Rogozin mato tris informacinio karo kurstytojus prieš Roscosmos: kiekviena nesėkmė visuomenėje sukelia neadekvačią reakcija į Rusijos pozicijas kosmose; konkurentų veikla, griaunanti visos Rusijos kosmoso industrijos autoritetą; kai kurių žurnalistų neprofesionalumas, vardan skambios antraštės rašančių visokius niekus.

Ar tai rimtai šneka vadovas? Gal nėra jokio informacinio puolimo, o realios padėties paviešinimas? Pasitelkime statistiką: 2011 m. Rusijoje atlikti 32 kosminiai startai, JAV – 18, Kinijoje – 19. 2018 m. Rusijoje – 20, JAV – 34 (20 atliko privati kompanija SpaceX), Kinijoje – 39.
Per tuos metus, kuomet kosmoso sritį kuruoja D. Rogozin, paleidimų skaičius sumažėjo stipriai. Keista, kuomet vadovas tame mato „pasiekimus“. Gal tai ne žurnalistų „informacinės atakos“, bet vagiliaujančių „efektyvių menedžerių“ kaltė?

Roscosmos vagystės

„Man atrodo neteisinga, kuomet teisėsaugos ir kontrolės organai, vardan piaro pateikia visuomenei informaciją, kuri gali pabloginti kompanijos ekonominę padėtį“. „Manote, kad tai padeda naujai Roscosmos vadovybei bendradarbiauti su draudėjais, kreditoriais ir biznio partneriais?“, – klausė D. Rogozin. Priminsime, kad Rusijos Apskaitos rūmų vadovas Aleksej Kudrin paskelbė apie Roscosmos finansinius pažeidimus. Daug lėšų, skirtų Roskosmos, nepanaudota, įšaldyta sąskaitose, keli milijardai pavogti. Pradėta 16 baudžiamųjų bylų, dar 44 bylose vyksta tyrimas.

Dirbti trukdo ir ekonominę padėtį blogina informacija apie finansinę betvarkę ? Gal pačiame Roscosmos finansinė betvarkė ir vagystės? Sunku įsivaizduoti, kad draudėjas, esantis Forbes sąraše, paskaitęs straipsnį Rusijos spaudoje, nuspręstų nedrausti Soyjuz skrydžio. Milijardus valdantys realiai vertina situaciją. Jei jie atsisako bendradarbiauti – tai tik biznis ir aiški žinia: su šia sritimi kažkas blogai.
D. Rogozin daug kalba apie tai, kaip suklestės kosminės technologijos, kaip Rusija vėl pirmaus pasaulyje. Tiesa, prisipažino, kad būdamas vicepremjeru ne visai suprato Roscosmos padėtį. Tačiau, būdamas Roscosmos vadovas pamatė problemas, reikalaujančias operatyvių pokyčių. Ir dar pasakė, „supratau, jei nori, kad kas nors būtų gerai padaryta, turi daryti pats“.

Rogozin, NASA, priešai, Roscosmos

Dmitrij Rogozin pasisekė – priešus rado Žemėje, ne kosmose. Nuotrauka Владислав Шатило / РБК


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *