Starliner startuos vėliau

Starliner, Dragon Crew

Starliner, Dragon Crew – vėluojantys projektai neramina NASA

Starliner, Dragon Crew

Erdvėlaivis CST-100 Starliner yra ruošiamas akustiniams ir šiluminiams testams Boeing El Segundo testavimo centre, Kalifornijoje. Boeing foto

2019 metų spalio 6 buvo numatytas pirmasis nepilotuojamo erdvėlaivio Starliner CST-100 skrydis į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS). Startas eilinį kartą nukeltas į spalio 28 dieną. Ir, gali būti, jog startas bus nukeltas dar ir vėlesniam laikui. 2019 metais Starliner startas buvo nukeliamas kelis kartus: iš kovo 28 į gegužę, vėliau į rugpjūtį, į rugsėjį. Apie tai buvo rašyta anksčiau. Starliner erdvėlaiviai kils iš Kanaveralo kosmodromo raketa Atlas-5, kuri Rusijos džiaugsmui, naudoja РД-180 varytuvus.

Dragon Crew

Erdvėlaivis Crew Dragon atsiskyrė nuo TKS ir lėks į Žemę

Priminsiu, panašiai vėlavo ir SpaceX nepilotuojamo erdvėlaivio Crew Dragon startas. Pradžioje jis buvo numatytas sausio 17 dieną, vėliau nukeltas. Vis tik SpaceX erdvėlaivis Crew Dragon sėkmingai startavo 2019 kovo 2 dieną, atliko testinį skrydį į TKS ir parskrido į Žemę. Skrydžio programa įvykdyta, erdvėlaivio Crew Dragon sistemos patikrintos ir belieka šiais metais sulaukti pilotuojamo skrydžio.

CST-100 Starliner testinio skrydžio pradinis ekipažas buvo Eric Boe ir Chris Ferguson, tačiau 2019 metų pradžioje Eric Boe pasitraukė dėl sveikatos problemų ir jo vietą užėmė M. Fincke. 1996 metais į NASA astronautų kandidatų būrį pakliūvęs M. Fincke pradėjo ruoštis skrydžiui kartu su Nicole Mann ir Christopher Ferguson.

Starliner ar Crew Dragon ?

Pasakyti kuri kompanija – Boeing ar SpaceX – geriau sukonstravo, pagamino ir išmėgino pilotuojamą erdvėlaivį Starliner ir Crew Dragon ?. SpaceX nuo 2012 metų krovinių pristatymui į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS) naudoja nepilotuojamą erdvėlaivį Dragon, kurį iškelia savo gamybos raketa Falcon 9. Kompanija Boeing erdvėlaivį Starliner ketina leisti raketa Atlas V. Raketa yra gamintojo United Launch Alliance (ULA – Boeing Defense, Space & Security ir Lockheed Martin Space Systems kompanija, įsteigta 2006 metais) bendras produktas. 2019 metų pabaigoje bus aiški reali situacija su pilotuojamais skrydžiais į TKS ne Rusijos Soyuz, o JAV erdvėlaiviais.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *