Nelaimės » Apollo 1 1967 metai

Apollo 1 1967 metai

Apollo-1-igula1967Apollo 1 įgula: (iš kairės) Virgil „Gus“ Grissom, Edward H. White II, Roger B. Chaffee

Nors vykdant Apollo programą, skrydžių metu nežuvo nė vienas astronautas, vykdant šią programą buvo du tragiški įvykiai. Apollo 1 astronautus Gus Grissom, Edward White II ir Roger Chaffee pražudė, kaip iš pradžių manyta, nepavojingas valdymo modulio eksperimentas 1967 metų sausio 27 dieną. Kabinoje prasidėjusio gaisro metu užduso, o vėliau apdegė visi trys astronautai.

Apollo-1-modulis Apollo-1
Tyrėjai nustatė, kad tragedija įvyko iškart dėl kelių klaidų: kabinoje buvo naudojamas grynas deguonis, degūs „Velcro“ diržai ir įgulą įkalinęs į vidų atsidarantis liukas. Prieš bandymą visi trys astronautai pasidalino savo abejonėmis dėl kabinos saugumo ir nusifotografavo tarsi melsdamiesi prieš erdvėlaivio modelį.

Po Mėnulio nuleidžiamojo aparato testų, 1967 metų vasario 27 dieną NASA paruošė 213 puslapių saugumo instrukciją. Joej buvo visko labai daug, išskyrus gaisro atvejus. Pagal projektą, Apollo erdvėlaivio kabina buvo užpildyta grynu 1,14 kg/cm2 slėgio deguonimi (esant net mažesniam, 0,35 atmosferų slėgiui, grynas deguonis labai gerai palaiko degimą) ir gaisro atveju plitimas yra neišvengiamas. Tik apie tokį atvejį nebuvo pagalvota ir kai eksperimentų metu kilo gaisras, gelbėtojai pripuolę prie liuko atšoko iškart. Liukas buvo pernelyg karštas. Atvėrus kabiną, 2 nariai iš 27 startinės komandos narių apsinuodijo smalkėmis. Liuką atvėrė tik po 5 minučių. Trys astronautai sudegė.

Po šio incidento buvo vykdomas ir kongreso tyrimas, dėl kurio galėjo būti nutraukta visa Apollo programa, tačiau galų gale buvo nuspręsta padaryti tam tikrus procedūrų bei technologinius pakeitimus, kurie pagerino ateities misijų sėkmės tikimybę. „Daugelio žmonių manymu, jeigu nebūtų to gaisro, tai nebūtume sėkmingai pasiekę Mėnulio“, – sakė J. Hansen.

Komentarai apie “Apollo 1 1967 metai”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *