Nelaimės » STS-51-L 1986 metai

STS-51-L 1986 metai

Challenger-igula1986Challenger įgula: (iš kairės) Ellison Onizuka, Michael J. Smith, Christa McAuliffe, Francis „Dick“ Scobee, Gregory Jarvis, Ronald McNair ir Judith Resnik

Amerikiečius pirmoji daugkartinių erdvėlaivių nelaimė (prieš tai jau buvo keli žūties atvejai) užklupo 1986 metų sausio 28 dieną, kuomet Challenger sprogo netrukus po pakilimo į 29 km aukštį, 73 skrydžio sekundę. Startą transliavo televiziją. Be to, šį pakilimą susidomėję stebėjo daugiau žmonių nei įprastai, mat pirmą kartą istorijoje erdvėlaivyje buvo mokytoja, turėjusi iš kosmoso vesti pamokas. Christa McAuliffe prieš skrydį buvo patraukusi milijonų mokinukų dėmesį.

ChallengerkabinaPo laivo sprogimo įgula Challenger kapsulėje buvo gyva ir be sąmonęs, iki kapsulei pasiekiant vandenyno paviršių.

Atlikus išsamų įvykio tyrimą išaiškėjo: pakilimo dieną vyravo minusinė temperatūra ir guminės „O-žiedų“ tarpinės sukietėjo. Tai sukelė vibracija ir skysto kuro bako nesandarumą. Apie tokią grėsmę NASA žinojo anksčiau. Po katastrofos NASA atliko daug pertvarkymų, o Shuttle erdvėlaivių programa buvo pristabdyta iki 1988 metų rugsėjo.

Komentarai apie “STS-51-L 1986 metai”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *