Axiom privatus lėkis į TKS

AxiomSpace Howtorn

Axiom privatus ekipažo lėkis į TKS numatytas 2022 sausio mėnesį. Axiom Space kompanija pirmąjį privatų ekipažą į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS) ketina nuskraidinti 2022 sausio menėsį. Misija jau turi pavadinimą AX-1.

Axiom AX-1

AX-1 ekipažas: buvęs NASA astronautas bei Axiom Space viceprezidentas Michael Lopez-Alegria – AX-1 vadas, JAV nekilnojamojo turto verslininkas Larry Connor – AX-1 pilotas, Kanados investuotojas ir filantropas Mark Pathy ir Izraelio verslininkas ir naikintuvo pilotas Eytan Stibbe. collectSPACE nuotrauka

Buvęs NASA astronautas Michael López-Alegría ir Axiom kompanijos viceprezidentas bus ekipažo vadas. Lopez -Alegria per 4 skrydžius kosmose praleido 258 paras, iš jų 67 valandas atvirame kosmose (10 išėjimų). Dar vienas narys bus Izraelio karinis pilotas Eytan Stibbe. Prie jų prisijungs misijos specialistai: nekilnojamo turto vystytojas amerikietis Larry Connor ir investuotojas bei filantropas iš Kanados Mark Pathy. Tokią informaciją sausio 26 paskelbė Hiustone įsikūrusi Axiom Space kompanija.

Beje, tikėtina, jog Eytan Stibbe taps antruoju Izraelio astronautu. Pirmasis buvo Ilan Ramon, po sėkmingos misijos Tarptautinėje Kosminėje Stotyje tragiškai žuvęs leidžiantis Space Shuttle erdvėlaiviui Columbia 2003 vasaryje.

71 metų Larry Connor gali tapti antruoju seniausiu žmogumi skridusiu į kosmosą po John Glenn, kuriam antrojo skrydžio į kosmosą metu buvo 77 metai.

AX-1 misijos kaina vienam ekipažo nariui bus 55 mln USD. Anksčiau esamę rašę apie kompanijos Spaces Adventures į TKS nuskraidintus 7 kosmoso turistus. Tuomet skrydžio kainos siekė nuo 20 iki 52 mln USD, skrydžio trukmė nuo 7 iki 14 parų.

Axiom philippe-starck-axiom-interior

Axiom modulį projektuoja Philippe Starck

Taipogi esame anksčiau rašę apie kompanijos planus sukonstruoti Tarptautinės Kosminės stoties modulį, jį išskraidinti ir prijungti prie TKS. Axiom Space nori pakeisti TKS ir paleisti pirmąjį privačią stotį į žemą orbitą apie Žemę, kaip „komercinę laboratoriją ir gyvenamąją infrastruktūrą kosmose, kuri taps mikrogravitacijos eksperimentų, kritinių kosmoso ir aplinkos medžiagų bandymų bei privačių ir profesionalių astronautų namai“.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *