Hope – arabai ir Marsas

Hope-Spacecraft, Hope, arabai, Marsas

Hope, arabai, Marsas – tyliai nuo 2014 metų vystomas Hope (Al-Amal – Viltis) projektas tuoj finišuos ir išlėks į Marsą. Jungtiniai Arabų Emiratai tęsia kosmoso programą. Prieš tai, 2019 metų rudenį, trečias arabas pakilo į Tarptautinę Kosminę Stotį.

Hope lėks į Marsą

Hope, Marsas, patch

Hope Spacecraft, UAE

Jungtinių Arabų Emiratų marsatyris Hope startuos 2020 liepą

Hope Marso tyriklio projektą iniciavo Mochamed Bin Rašido Kosmnis centras (Mohammed Bin Rashid Space Centre – MBRSC) dar 2014 metais. Hope MBRSC įvardijo kaip pirmąjį tikrą Marso orų satą (palydovą), kuris bus paleistas iš Japonijos Tanegašimos kosminio centro (Tanegashima Space Centre) 2020 liepą. Satas Marsą turėtų pasiekti 2021 metais, kai Jungtiniai Arabų Emiratai (JAE) švęs įkūrimo 50-metį. Marsatyrio Hope projektą finasavo JAE Kosmoso Agentūra.

Pirmasis Hope modelis buvo parodytas Dubajaus Oro parodoje 2017 lapkritį, galutinis variantas buvo pristatytas Dubajaus pasaulio vyriausybių susitikime 2018 vasarį. 1500 kg tyriklis, kurio dydis yra 2.37 m x 2.9 m, pagamintas iš aliuminio ir primena korio akutę. Saulės baterijos užtikrins 600 W elektros galią prietaisams.

Tanegashima, Hope, Marsas

Marso tyriklį Hope turėtų iškelti Japonijos raketa H-IIA

Hope įranga

Ultravioletinis spektrometras EMUS tirs Marso atmosferos viršutinius sluoksnius (astronautika.lt komentaras – Marso atmosfera yra labai reta, slėgis 170 kartų mažesnis nei Žemės atmosferos slėgis), deguonies bei vandenilio pėdsakus aplink planetą. Infraraudonasis spindulių spektrometras EMIRS analizuos temperatūros pokyčius, ledo, vandens garų ir dulkių kiekį atmosferoje. Sudėtinga kompiuterio programinė įranga leis Marsatyrio Hope programinė įranga įgalins manevrus orbitoje maždaug 22-44 tūkst. kilometrų aukštyje nuo Marso paviršiaus. Daugiaspektrė kamera EXI fiksuos ir siųs į Žemę aukštos raiškos spalvotus vaizdus. Numatomas Hope funkcionavimas yra iki 2023 metų su galimu misijos prątesimu iki 2025 metų.

Marsatyrio Hope Emiratų Marso misijos (Emirates Mars mission – EMM) komandos tikslai: integruotis į Marso pasaulinę mokslo bendruomenę klausimais, kurių nė viena kita misija nesprendė iki šiol; stebint vandenilio ir deguonies (vandens sudėtinės dalys) elgseną bei pabėgimą į kosmosą, tyrinėti kodėl Marsas praranda viršutinę atmosferą; ištirti ryšį tarp žemutinio ir viršutinio Marso atmosferos sluoksnio; suformuoti pirmąjį išsamų supratimą kaip Marso atmosfera keičiasi dieną ir tarp sezonų; stebėti oro reiškinius, tokius kaip dulkių audros, temperatūros pokyčiai ir tai, kokia yra atmosferos sąveika su topografija; atskleisti Marso paviršiaus korozijos priežastis; ieškoti ryšių tarp šių dienų orų ir senovės raudonosios planetos klimato.

Japan, NASA, Hope

Hope startas numatytas 2020 metais. Mohammed bin Rashid Space Centre nuotraukos


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *