Kinijos Mėnulio stotis

Kinija, Mėnulis, stotis

Kinija, Mėnulis, stotis – Mėnulis ant bangos visiems…

Kinija, Mėnulis, stotis

Pagrindinė Mėnulio bazės dalis sudaryta iš gyvenamojo (habitation module), laboratorinio (laboratory module) ir palaikymo (support module) modulių. Jie tarp savęs bus sujungti, esant poreikiui jus galima izoliuoti ir naudoti kaip tris atskirus modulius.

Kinija, Mėnulis, stotis

Gyvenanamajame modulyje yra virtuvė, treniruoklių salė, tualetas ir t.t. Ryšio įranga, kompiuteriai, stoties valdymo ir kopijavimo sistemos bus palaikymo modulyje. Keistas principas: kompiuterių nebus gyvenamajame modulyje. Tai taikunautai prieš miegą namiškiams į Facebook nieko neparašys ir asmenukės naujos nebus?

Kuriant stotį pasirinkti kieti moduliai, modulių vidus bus gaminamas 3D spausdintuvais vėliau. Kiekvienas modulis turi išėjimą į Mėnulio važiuoklius ir, susidarius kritinei situacijai, taikunautai iškart galės pasiekti Mėnulio kosmodromą.

Įdomiai suprojektuotas vandens saugojimas sotyje: jis, saugodamas taikunautus nuo radiacijos, bus modulių sienelėse. Ar tą vandenį bus galima naudoti vėliau, tarkime maisto gaminimui ar arbatai ?

Pagal projektą Kinijos Mėnulio stotis turėtų funkcionuoti ne mažiau 8 metus, joje galėtų gyventi 3-8 taikunautai 3 ir daugiau menėsių. Kaip ir orbitinės stotys apie Žemę, tokios kaip Skylab, Saliut bei Almaz (Saliut-5 Almaz) ir Mir, Kinijos Mėnulio stotis galės funkcionuoti be žmogaus autonomiškai. Atskirai verta priminti: Tarptautinėje Kosminėje Stotyje per 20 jos orbitavimo metų visą laiką dirba žmonės.

Kinija, Mėnulis, stotis

Trys moduliai, sudarantys Kinijos Mėnulio stiotį, galės funkcionuoti kaip atskiri moduliai

Kinijos Mėnulio stoties biologinės sistemos turės valyti atliekas, užauginti augalus bei vabzdžius (šlkaverpius ir kinvarpas) ir vandens dumblius. Energijos šaltiniai bus Saulės baterijos ir branduoliniai elektros gamybos įrenginiai.

Deguonies ir vandenio gavimui bus naudojama elektrolizė. Palydovai Mėnulio orbitoje užtikrins ryšio bei navigacines paslaugas kosminiams aparatams, Mėnulio važiuokliams ir Mėnulio stočiai.

Vaivorykštės įlanka (Sinus Iridum) vertinama, kaip geriausia vieta Kinijos Mėnulio stočiai. Kitos dvi galimos vietos yra Marius kalvos (Marius Hills) ir Cabeus krateris.

Pakeliui į Mėnulį

Pagal Kinijos Mėnulio tyrimo planą, Chang’e-5 misija turi pargabenti į Žemę 2 kg Mėnulio grunto ir uolienų pavyzdžių. Pavyzdžius ketinama tirti ir išsiaškinti kaip iš Mėnulio uolienų išgauti deguonį. Po šio misijos bus dar kelios papildomos Mėnulio misijos, vienos misijos užduotis bus ir grunto pargabenimas į Žemę ir, galbūt, Change-6 misija į nematomą Mėnulio pusę. Naujos misijos į Mėnulio ašigalius numatytos 2020 metų pradžioje. Šios misijos bus Mėnulio resursų panaudojimo technologijų testavimas.

Kinija, Mėnulis, stotis Tiangong-3

Kinijos orbitinė stotis Tiangong-3, kurią planuojama iškelti 2020 metais, leistų Kinijos mokslininkams ir taikunautams įgauti ilgalaikių skrydžių patirties ir su tuo susietų technologijų sukūrimu ir taikymu.

Kinija, Mėnulis, stotis Kinija, Mėnulis, stotis Kinija, Mėnulis, stotis

Galbūt taip atrodys Kinijos orbitinė stotis Tiangong-3 ?

Kinija orbitoje apie Žemę jau turėjo dvi orbitines stotis. Tiangong-1 nuo 2011 metų rudens iki 2018 metų balandžio 2 dienos dirbo dvi misijos, ilgiausia truko 15 parų. 2018 metų balandžio 2 dieną stotis sudegė Žemės atmosferoje. Kinijos orbitinė stotis Tiangong-2 iškelta 2016 metų rugsėjį, joje Shenzhou-11 misija dirbo 33 paras. Būtent ši paskutinė misija yra ilgiausia Kinijos taikunautų misija.

Kinija, Mėnulis, stotis

Iki Kinijos Mėnulio stoties, sulauksime ir tokios orbitinės stoties apie Žemę ? Po NASA ir Roscosmos nesutarimų


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *