Planet Labs žvaigždynas

Dove Cubesat Planet Labs

Apie Planet Labs ir cubesat Dove – Žemės vaizdų gavimo ir apdorojimo kompaniją

Planet Dove 2 Flock3

Kompanijos Planet Labs gaminami vos 5 kg masės cubesat Dove

JAV, Silicio slėnio garaže Will Marshall, Robbie Schingler ir Chris Boshuizen įkuria kompaniją Cosmogia, Inc. Kompanija pervardijama į Planet Labs, o įkūrėjų tikslas tikslas lieka tas pats – padėti žmonėms naudotis palydovų teikiamomis galimybėmis ir pateikti geros kokybės visos Žemės paviršiaus (išskyrus polairines sritis) nuotrauką vieną kartą per parą. Tai Planet Labs pavyko pasiekti 2017 metų pabaigoje.

Pasak Planet Labs „mūsų misija yra gauti visos Žemės vaizdus kiekvieną dieną ir suteikti globaliems pokyčiams matomumą, prieinamumą ir pritaikomumą”.

2015 metais Planet Labs įsigijo kompaniją Black Bridge (Europoje įsteigta 1996 metais kaip RapidEye) ir jos RapidEye palydovų žvaigždyną. Kitus palydovus (palydovų žvaigždynas SkySat) Planet Labs įsigyjo  iš Google. 2009 įsteigta kompanija Skybox iki 2014 metų uždirbo 90 mln USD. 2014 ją už 500 mln nupirko Google ir pervardijo į Terra Bella. 2017 metais Planet Labs perpirko Terra Bella ir patiesė du zuikius vienu šūviu: padidino palydovų orbitoje skaičių ir gavo puikų klientą – Google kompaniją.

Dove palydovai

Dalis cubesat buvo konstruojami kompanijos Planet Labs darbuotojų. Per pirmuosius penkis Planet Labs egzistavimo metus buvo sukonstruota 14 palydovų kartų. Palydovas sukonstruojamas, paleidžiamas, surandamos klaidos; taisomos klaidos ir gaminamas naujas palydovas, paleidžiamas atnaujintos versijos palydovas, surandamos klaidos. Taip buvo daroma 14 kartų, būtent šis sprendimas leidžia pasiekti gerų rezultatų. 2018 metais Planet Lab atidarė Cubesat palydovų gamyklą, kurioje per savaitę buvo surenkami 40 palydovų. 2020 metais Planet Labs palydovų žvaigždyną Flock sudaro 200  Dove ir Dove 2 palydovų.

Planet_san-francisco

Miesto vaizdas iš viršaus

Dove cubsatai yra vos 10x10x30 cm dydžio, masė 4-5 kg, o Žemės stebėjimo galimybėmis prilygsta kelių tonų ir kelių šimtų mln USD vertės palydovų galimybėmis, t.y. Dove skiriami geba yra 3-5 metrai vienam vaizdo taškui. Jei Dove cubsatas paleidžiamas iš Tarptautinės Kosminės Stoties, jų skriejimo trukmė (orbitos aukštis ~ 400 km) yra tik 12-18 mėnesių. Jei Dove orbituoja poliarinė 600 km orbita, tuomet didžiausia gyvavimo trukmė yra 4-5 metai.

2018 pabaigoje Planet Labs įsigijo geoerdvinių vaizdų apdorojimo kompaniją Boundless Spatial Inc.. Kartu su pateikiamais Žemės vaizdais, Planet Labs  klientams padeda atsakyti į aktualius klausimus: kas pasikeitė Žemės paviršiuje per dieną ir kokia to priežastis ? Ar miškas kertamas teisėtai ? Koks jūrinių konteinerių kiekis uostuose ir kokias išvadas apie prekybos balansą iš to galima padaryti ? Ar miestų urbanizacija tinkamai suplanuota ?

Planet Labs palydovo Dove objektyve Meka

Kompanijos klientai yra gerai žinomos kompanijos ir valstybinės įstaigos: Monsanto (žemės ūkio genų inžinerijos kompanija), Pentagonas, žiniasklaida, ekologinės organizacijos, įvairių šalių vyriausybės. Bet kas gali gauti prieigą prie visos Žemės nuotraukos informacijos už 800 USD per mėnesį. 2020 metais Planet Labs laimėjo National Reconnaissance Office (NRO – Nacionalinė žvalgybos valdyba) „daugybės operatyvinių komercinių vaizdų sutarčių, skirtų gynybai, saugumui ir daugeliui kitų JAV vyriausybės misijų paremti” kontraktą.

Planet Labs 50

Planet Labs klientams jau siūlo 50 cm skiriamosios gebos Žemės nuotraukas ir …

Planet Labs 50 rapid_revisit_abu_dhabi_uae_20190923

12 kartų per parą


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *