SpaceX ir HLS

SpaceX 2002 NASA

NASA, SpaceX, HLS – HLS programos dalyvis SpaceX gerai žinomas plačiajai visuomenei dėl vadovo Elon Musk puikių gebėjimų pasiekti gerų rezultatų.

Anksčiau rašėmė apie balandžio 30 paskelbtus tris NASA programos „žmogaus nuleidimo sistemos“ (Human Landing System – HSL) laimėtojus: Blue Origin, Dynetics ir SpaceX. Truputį daugiau informacijos apie SpaceX planus.

SpaceX 2002 NASA HLS crazy Elon Musk

Jie ką žada daryti ? Lėkti į kosmosą ? Juokaujate… SpaceX įsteigta 2002 metais. Jų pirmoji nuotrauka

Kompanija SpaceX kuria integruotą sistemą Starship, kurią į Mėnulį lėkdins raketa Super Heavy. Starship – daugkartinio naudojimo paleidimo ir nusileidimo sistema, skirta astronautų bei krovinių lėkdinimui į Mėnulį, Marsą ir toliau. SpaceX remiasi didžiule Raptor varytuvų, Dragon erdvėlaivių bei startūnų Falcon lėkdinimo patirtimi. Starship turės erdvų ekipažo modulį bei du pereinamuosius šliuzus išsilaipinimui Mėnulyje. Beje, naujasis konstruojamas SpaceX erdvėlaivis Dragon XL yra projektuojamas krovinių gabenimui į Mėnulio orbitinę stotį Gateway. Išlėkdintas iš Žemės raketa Falcon Heavy, erdvėlaivis Dragon XL į Mėnulio orbitą nuskraidins 5 tonas krovinių.

DragonXL 2021 NASA HLS SpaceX

SpaceX konstruojamas erdvėlaivis lėkdins krovinius iki Mėnulio stoties Gateway

Keli vienodo dizaino Starship erdvėlaiviai bus naudojami įvairoms paskirtims Mėnulio misijose. Pasitelkiant kosminę kuro talpyklą orbitoje apie Žemę, Starship bus užpildomas kuru. Pakartotinai naudojamas Super Heavy startūnas su Raptor varytuvais išlėkdins erdvėlaivį iš Žemės, o Starship bus naudojamas skraidinant ekipažus tarp erdvėlaivio Orion, Mėnulio stoties Gateway ir Mėnulio paviršiaus. SpaceX pabrėžia dar vieną Starship privalumą: jis galės daug kartų skraidyti tarp Mėnulio paviršiaus ir Mėnulio orbitos, nes Žemėje būtinų šiluminių ekranų nereikės. Mėnulyje nėra atmosferos.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *