Starhopper paskutinis šuolis

Starhopper, Musk, Starship

Starhopper, Musk, Starship – istorijos tęsinys

Starhopper, Musk, Starship

Starhopper, Musk, Starship

Gražus Starhopper šuolis link Marso smėlynų

2019 rugpjūčio 28 dieną Starhopper stryktelėjo į viršų 150 metrų iš Boca Chica vietovės. Skrydžio trukmė vos 57 sekundės, tačiau to užteko metaninio varytuvo Raptor bei erdvėlaivio Starhopper patikrinimui. Nuo skridusios Falcon 9 pirmosios pakopos nuimti manevravimo varytuvai buvo sumontuoti Starhopper viršutinėje dalyje ir įjungti kelis kartus. Kai leidžiasi Falcon 9 pirmoji pakopa, šie manevravimo varytuvai įjungiami trumpam, mažiau nei 10 sekundžių, tačiau to užtenka Falcon 9 pirmosios pakopos manevrui nusileidimo metu.

Priminsiu Stahopper šuolius. Pirmasis „prirakintas” šuoliukas įvyko balandžio 6 dieną, kai stora grandine pririštas Starhopper į viršų pakilo tik 2.5 cm. Antrasis buvo rimtesnis – liepos 19 dieną Starhopper šoktelėjo net į 20 m aukštį.

Vos 57 sekundžių trukmės Starhopper skrydis

Starhopper, Musk, Starship

Visai nesvarbu, jog Starhopper pametė COPV/Nitrogen sistemos prapūtimo baką, nulakstė kelis apsauginiai nerūdijančio plieno lakštai, laidai maskatuoja ir kojos palankstytos. Elon Musk Twitter’yje parašė įrašą „Vieną dieną Starship nusileis surūdijusiuose Marso smėlynuose”.

StarHopper Starship StarHopper Starship

Starhopper po šuolio

StarHopper Starship

StarHopper Starship

Kabanti Starhopper elektros instaliacija

StarHopper Starship

Starhopper atraminės dešinės kojos metalas sulakstytas nuo nusileidimo smūgio. Būtent to ir laukta

StarHopper Starship

Nerūdijančio plieno lakštai

StarHopper Starship

Nepaisant kabančios elektros instaliacijos link įvairių jutiklių, bendra Starhopper būklė puiki

StarHopper Starship

Boca Chica vietovėje gyvenimas teka savo ritmu, lyg prieš kelias dienas Elon Musk nieko nebūtų daręs

StarHopper Boca Chica

Starhopper starto aukštelė atrodo puikiai

Po Starhopper nusileidimo, užsidegė aikštelėje esančios šiukšlės. Gaisrininkams teko skubiai darbuotis. Starhopper šuolio tikslas buvo telemetrinės informacijos rinkimas. Po jos analizės ir atitinkamų pakeitimų valdančiosiose programose ir įrangoje, tai bus panaudota jau orbitinių demonstratorių (prototipų) skrydžiuose. Nusileidimo metu atsiradusi geltona liepsnos spalva byloja apie riebų kuro mišinį. Skrydžio pabaigoje tai sukėlė traukos sumažėjimą ir paties Starhopper nevisai inkštą nusileidimą, o griečiau „bumptelėjimą”. Ir dar nusileidimo pabaigoje nulėkė jau anksčiau minėtas bakas.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *