TILE – mikrovarytuvas kubsatams ir astrolėkiams

accion system, tile

TILE, Accion Systems, NASA – naujas joninis mikrovarytuvas

TILE, Accion Systems, NASA

Startuolis Accion Systems teigia, kad jos 11 mln USD B serijos kapitalo pritraukimas padės įmonei paspartinti TILE sistemų plėtrą. Nuotrauka Accion Systems

Startuolis Accion Systems (įkūrėja ir vykdomoji direktorė Natalya Bailey) iš Bostono sukūrė joninį elektročiurkšlių būdu veikiantį varytuviuką. Svarbiausia naujovė – jonų skystis iš nenuodingos druskos (C2H5)(CH3) C3H3N2N(CN)3, įkomponuotos į lustą iš šimtų mikroskopiškų spinduolių, generuojančių jonų čiurkšles iš to skysčio. Analogiškai kitiems joniniams varytuvams stūma susidaro elektros lauke, įgreitinant jonus grotelių skylutėse.

TILE privalumai

1) Mažumas – nebereikia jonizacinės kameros, vamzdžių nei išorinio katodo;
2) Aukštas stūmos/energijos santykis – nesant išorinio katodo nei kuro šildytuvų eikvoja mažiau elektros energijos;
3) Naudingumas yra bent 60 proc didesnis nei plazminių varytuvų;
4) Saugumas ir ilgaamžiškumas – nenuodingas nesprogus jonų skystis atitinka reikalavimus startūnams;
5) Terminis stabilumas nuo -100 iki 400o C;
6) Stūmos tankis 0,4 – 1,6 N/m2, ateity gali siekti 10 kN/m2;
7) Voninė gamybos technologija garantuoja aukštą patikimumą ir nedidelę kainą;
8) Mikrovarytuvus galima jungti ir lengvai gauti didesnę galią.

Jau išbandytas TILE variantas iš 36 lustų 10x10x12,5 cm 1,4 kg 1,8 mN stūma gali varyti 50-200 kg satą -10 – 80o C sąlygomis. Pirmą kartą startavo 2018, paleidžiant N. Zelandijos Electron raketa studentų kubsatą, kuris fotografavo Venerą.

TILE, Accion Systems

Boeing kapitalo rizikos fondas Boeing HorizonX investavo į Accion Systems Inc., kurio pagrindinė veikla yra TILE mikrovarytuvai. Nuotrauka Accion Systems.

TILE mikrovarytuvus galima komponuoti ir gauti didesnę galią. Pateiktoje nuotraukoje sukomponuoti 36 mikrovarytuvai, dar du mokrovarytuvai yra paludovo dešinėje pusėje.

accion system, tile

Vos pašto ženklo TILE mikrovarytuvus galima jungti ir gauti reikiamo dydžio mikrovarytuvą palydovui

Accion System 2014 įkūrė du Masačusetso technologijos instituto (MIT) inžinieriai – Louis Perna, Natalya (Brikner) Bailey. Per pastaruosius trejus metus Accion System sudarė sutartis su JAV Gynybos departamentu ir NASA. 2018 birželyje Accion System generalinė direktorė ir įkūrėja Natalija Bailey buvo štraukta į „MIT Technology Review“ metinį novatorių, jaunesnių nei 35 metų, sąrašą. O Accion System partnerių sąrašas yra įspūdingas: NASA, JAV Gynybos departamentas, Boeing, Lockheed Martin, MIT ir kiti.

Natalya Bailey, įkūrėja ir generalinė direktorė sako: „Mes norime, kad kosmosas taptų įperkamesnis ir prieinamesnis, keičiant tai, ką erdvėlaiviai gali padaryti Žemės orbitoje ir už jos ribų“.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *