Džibutis susitarė dėl kosmouosto

Džibutis kosmodromas

Džibutis pasirašė susitarimo memorandumą dėl komercinio kosminio uosto plėtros.

Džibutis kosmodromas

Džibučio „Hong Kong Aerospace Technology Group Limited“ ir „Touchroad International Holdings Group“ prezidentas (centre) ir atstovai. Twitter nuotrauka

Džibučio Respublika pasirašė supratimo memorandumą su Hong Kong Aerospace Technology Group Limited ir Touchroad International Holdings Group, siekdama sukurti tarptautinį komercinį kosmodromą Džibučio Oboko regione, šalies šiaurėje. Pasak Džibučio prezidento Ismail Omar Guelleh, šalys tikisi, kad kosmodromo plėtra baigsis per penkerius metus ir kainuos 1 mlrd USD. Kosmodromą sudarys septynios satų starto aikštelės ir trys raketų bandymų aikštelės.

Džibučio kosmodromo projektas apims uosto infrastruktūros ir greitkelių tiesimą Oboko regione, siekiant užtikrinti patikimą aviacijos ir kosmoso medžiagų transportavimą iš Kinijos. Džibutis kosmodromą galės valdyti po 30 metų bendro valdymo kartu su bendrove Hong Kong Aerospace Technology.

Džibutis – maža valstybė Afrikoje, besiribojanti su Somaliu, Eritrėja ir Etiopija. Obokas, šiaurinis šalies regionas, kuriame numatoma kosmouosto statyba, nuo pusiaujo nutolęs vos ~ 120, o jūrinis susisiekimas su Kinija yra puikus. Be to, iš Oboko kosmodromo kylančių raketų pakopos kristų į Arabijos jūrą.

Pagal susitarimo sąlygas šalys oficialią sutartį pasirašys 2023 m. kovo mėn. Be to, Džibučio vyriausybė išnuomos reikalingą žemę, apie 10 km2, mažiausiai 35 metams. Anot „Space in Africa“, partnerystė parodo Afrikos šalies įsipareigojimą bendradarbiauti kosmose per viešojo ir privačiojo sektorių partnerystę. 2022 m. Džibutis paskelbė, kad dirba prie dviejų palydovų, pavadintų Djibouti 1A ir Djibouti 1B, paleidimo, bendradarbiaudamas su Van Allen fondu, kad sukurtų technologijas, padedančias siekti tvaraus vystymosi tikslų.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *