Pirmasis raketos Ares 1 X skrydis

2009 spalio 26 Kanaveralo iškyšulys, Kenedžio kosminis centras, starto aikštelė Nr. 39B

Nuotraukos pirmame plane starto aikštelė Nr.39A su joje ruošiamu skrydžiui i TKS kosminiu laivu Atlantis (STS-129), kurio startas numatytas 2009 metų lapkričio 16 d. Tolumoje starto aikštelė Nr. 39B su bandomąja raketa – nešėja Ares 1 X

Spalio 27 dieną numatomas raketos nešėjos Ares 1 X startas. Veiks tik pirmosios pakopos varikliai. Antroji pakopa ir pats kosminis laivas Orionas dar nesukurti ir jie pakeisti maketais. Skrydžio metu numatoma tikrinti apskaičiuotąsias raketos – nešėjos pirmosios pakopos skrydžio charakteristikas. Nuo jų priklauso NASA pilotuojamų skrydžių ateitis. Raketa turi daugiau kaip 700 daviklių išdėstytų ant viso raketos korpuso ir registruojančių raketos skrydžio charakteristikas.

Raketos Ares 1 X startas

2009 metų spalio 27 dieną raketos Ares 1 X startas buvo atidėtas dėl blogo matomumo (apsiniaukęs dangus). Sėkmingas startas – spalio 28 dieną. Iš šios starto aikštelės pakilo Apollo – 10, Skylab – 2, Skylab – 3, Skylab – 4 ir apie trečdalį daugkartinių kosminių laivų misijų. Paskutinioji 2006-12-10 STS-116. Po šio starto aikštelė Nr.39B pertvarkyta modernizuota. Ji pritaikyta raketų Ares 1 startams ir iš jos gali startuoti gelbėjimo daugkartinis laivas, kai anksčiau pakilęs laivas negali saugiai sugrižti į Žemę dėl rimtų termoizoliacijos  pažeidimų.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *