Astronautiniai atgarsiai
Astronautiniai atgarsiai apie paskutinius astronautikos įvykius iš visur Starship šeštas lėkis Starship 6-is bandymas nenudžiugino įspūdingomis naujovėmis, – Heavy startūnas... skaityti »
Astronautiniai atgarsiai apie paskutinius astronautikos įvykius iš visur Starship šeštas lėkis Starship 6-is bandymas nenudžiugino įspūdingomis naujovėmis, – Heavy startūnas... skaityti »
Uvireso įmonė kuria korekcinį variklį skirtą Žemės orbitoje lekiančiam kosminiam palydovui. Korekciniai varikliai yra naudojami pakeisti palydovų orbitą, išvengti susidūrimų,... skaityti »
„Ubotica“ paskelbė apie strateginę partnerystę su „Kongsberg NanoAvionics„. Bendrovė ketina „NanoAvionics” satų platformose įdiegti savo SPACE:AI apdorojimo sprendimus, įskaitant naują... skaityti »
Danija lapkričio 13 d. pasirašė Artemis susitarimus ir tapo 48 pasaulio valstybe, prisijungusia prie, tikėtina, įspūdingiausio XXI a. pradžios kosmoso... skaityti »
Orbitinio startūno kūrimas JAV – kiek laiko tai užtrunka? Ar bendrovės, Europos Sąjungoje kūrainčios startūnus, atsilieka ar lenkia JAV ?… skaityti »
Orbitinė kasdienybė – apie Tarptautinės Kosminės Stoties (TKS) ilgus orbitavimo metus Prieš beveik 26 metus R. Cabana ir S. Krikaliov… skaityti »
Reaktyvinė laboratorija arba reaktyvinės stūmos (traukos) laboratorija JAV yra bene garsiausia iš visų NASA padalinių. JPLab (Jet Propulsion Laboratory –… skaityti »
Seniausias Jungtinės Karalystės palydovas Skynet 1A perkeltas į kitą orbitą. Kol kas neaišku, kas, kada ir kodėl taip padarė. 1969… skaityti »
Europos bendrovėms prireikia truputį daugiau laiko, nei bendrovėms iš JAV… Kiek laiko europiečiams prireikia startūnus sukūrimui? Apie Europos bendroves, kuriančias… skaityti »
Subyrėjęs tyriklis Mars Climat Orbiter dėl … matavimo sistemų neatitikimų MCO (Mars Climat Orbiter, 638 kg 2,1×1,6×2 m 500 W)… skaityti »
Merkurijaus ir Vestos siurprizai po daugybės metų tyrinėjimų Gilinantis į astronautinius MESSENGER (Mercury Surface Space ENvironment GEochemistry and Ranging), Bepi… skaityti »
Ligoninėn iš kosmoso pateko NASA astronautas. Jis kartu su kitais kolegomis grįžo į Žemę po 235 parų misijos. Crew-8 (iš… skaityti »
LignoSat, 1U arba 10 cm3 delno dydžio ir 910 gramų masės palydovas, lapkričio 5 dieną iškeltas į kosmosą. Juo ketinama… skaityti »
Bendrovė „Gilmour Space Technologies“ gavo leidimą. Jį suteikė Australijos pramonės ir mokslo ministras bei parlamento naris Ed Husic ir Australijos… skaityti »