Arabai turės astronautę Nora AlMatrooshi

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) paskyrė pirmąją astronautę moterį Nora AlMatrooshi. Apie tai balandžio 12 pranešė JAE viceprezidentas, ministras pirmininkas ir Dubajaus valdovas šeichas Mohammed bin Rashid Al Maktoum.

Mohammed AlMulla ir Nora AlMatrooshi - UAE astronauts

Būsimieji arabų astronautai Mohammed AlMulla ir Nora AlMatrooshi

„Šiandien mes paskelbėme apie du naujus Emiratų astronautus, tarp kurių yra 28 metų pirmoji astronautė arabė. Mes juos sveikiname ir tikimės, kad JAE vardas dar labiau bus žinomas”. Nora AlMatrooshi ir Mohammedas AlMulla prisijungs prie astronautų Hazzaa AlMansoori (8 paras dirbo TKS 2019 metų rudenį) bei sultono AlNeyadi ir sudarys JAE astronautų programos keturių žmonių komandą.

Du astronautai po išsamių įvertinimų buvo atrinkti iš daugiau nei 4300 kandidatų. JAE astronautų programa įkūnija šalies vadovybės viziją, kuri suteikia jauniems žmonėms galimybę kurti ateinančius 50 metų ir vesti į JAE šimtmetį 2071 m. Du antrojo rinkimo astronautai prisijungs prie „2021 m. NASA astronautų kandidatų 23 klasės“ pagal bendrą JAE ir JAV strateginį susitarimą. Klasė pradės dviejų metų pasiruošimą Džonsono Kosminiame Centre Hiustone.

Iš Nora AlMatrooshi biografijos

Nora dar mokykloje, 2011 metais, dalyvavo tarptautinėje matematikos olimpiadoje Amsterdame. Ji turi JAE universiteto mechanikos inžinerijos bakalauro laipsnį, buvo Amerikos mechanikos inžinierių draugijos narė. 2014 metais studijavo Vaasa taikomųjų mokslų universitete (VAMK) Suomijoje, mokėsi korėjiečių kalbos Hanyango universitete (Seulas). Nuo 2016 metų buvo Nacionalinės naftos statybos bendrovės inžinierė ir beveik penkerius metus ėjo bendrovės jaunimo tarybos pirmininko pavaduotojos pareigas.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *