Starship4 baigė „šlapią suknelės” repeticiją

Starship4 virselis

Starship4 baigė „šlapią suknelės” repeticiją prieš ketvirtąjį bandomąjį skrydį

Starship4 4th-test-2

Besiruošian Starship4 ketvirtajam testui. SpaceX nuotrauka

Bendrovė „SpaceX” baigė šlapiąją generalinę repeticiją, ruošdamasi ketvirtajam startūno „Starship” bandomajam skrydžiui, kuris įvyks po dviejų savaičių. Gegužės 20 d. bendrovė atliko bandymą savo „Starbase” bazėje pietų Teksase, pripildydama abi startūno pakopas šalto skysto deguonies ir skysto metano. Pasak „SpaceX” vadovo Elon Musk, pagrindinis ketvirtojo bandomojo skrydžio tikslas – įveikti „maksimalų grįžimo į atmosferą įkaitimą”.

Ketvirtasis „Starship” skrydžio bandymas atliekamas po palyginti sėkmingo trečiojo skrydžio bandymo. „SpaceX” pirmą kartą iškėlė startūną į orbitą, o jis galiausiai suiro viršutiniuose Žemės atmosferos sluoksniuose grįžimo į orbitą metu. Per trečiąjį skrydžio bandymą skrydžių valdymo centras taip pat prarado ryšį su startūnu, kuomet buvo ketinama nusileisti Indijos vandenyne.

Nepaisant to, kad per trečiąjį skrydžio bandymą įvyko skilimas, „SpaceX” pavyko įvykdyti kai kuriuos savo misijos tikslus. Tai sėkmingas pakopos atsiskyrimas per pradinį pakilimą, pirmasis „Starship” bandymas atidaryti ir uždaryti naudingojo krovinio duris orbitoje bandymą, o taip pat kuro perpumpavimas iš vieno rezervuaro į kitą kosminio skrydžio metu. Dar „SpaceX” neatliko varytuvo pakartotinio uždegimo bandymo, kuomet „Super Heavy” pradėjo lėkti atgal į Žemę.

Pirmasis ir antrasis „Starship” skrydžio bandymai nebuvo tokie pat sėkmingi. Abu bandomieji skrydžiai baigėsi sprogimu dar neįvykdžius kiekvieno skrydžio misijos tikslų. Per pirmąjį bandymą dvi startūno pakopos neatsiskyrė, todėl praėjus keturioms minutėms po starto „SpaceX” tyčia susprogdino Starship. Per antrąjį bandymą, kuris truko dvigubai ilgiau, „Starship” pavyko atskirti pakopas. Tik pirmosios pakopos stiprintuvas, atsiskyręs nuo pagrindinės „Starship” pakopos, sprogo ugnies kamuoliu virš Meksikos įlankos.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *