Astra 1 – lekiam į žvaigždes

Astra 1B

Astra 1 – taip įvardintas Sovietų Sąjungos branduolinis erdvėlaivis lėkiui į žvaigždes. 1985 liepos 22 sugalvota: 50 vyrų ir 50 moterų ekipažas žvaigždėlaiviu iki artimiausios žvaigždės su egzoplanetomis hipotetiškai lėktų ~ 200 metų. Pasirinktas atstumas iki žvaigždės maždaug 10 šviesmečių. Erdvėlaivis atskrenda, įgula kolonizuoja egzoplanetą. Tai apie kitas žvaigždės besisukančios planetos. Pirmą kartą astrofizikai jas stebėjo tik 1992 metais Arecibo radioteleskopu.

Tai transporto sistema, galinti pasiekti žvaigždę iki 10 šviesmečių atstumu; lėkio laikas ne daugiau nei 100-200 metų; ekipažas ~ 100 žmonių; lėkis atgal nenumatytas, tai skrydis į vieną pusę siekiant apgyvendinti planetą; projektas turėjo remtis esamomis ar tuoj ateisiančiomis technologijomis.

Astra 1C

Reaktyvinės traukos sukūrimui lėkiant į artimiausias žvaigždes sugalvota panaudoti branduolinius užtaisus

Ketinta Astra 1 varytuvams panaudoti kelių km atstumu nuo erdvėlaivio sprogdinamus 20-100 kilotonų branduolinius užtaisus. Bendras užtaisų kiekis 320 000. Sprogdinimo tempas ~ 5 per 1 sekundę. Po branduolinio užtaiso susprogdinimo sukuriama plazma atsispindėtų nuo erdvėlaivio dirbtinio magnetinio lauko ir sukurtų reaktyvinę trauką. Ketinta pasiekti 55 mln km/val arba 15 000 km/s greitį ir iki žvaigždės nulėkti per 200 metų. Po visų branduolinių užtaisų panaudojimo, nuo erdvėlaivio atskiriama nereikalinga įranga. Tai užtaisų atsargų saugojimo, užtaisų išmetimo elektomagnetinė katapulta bei magnetinio lauko generavimo įrenginiai. Erdvėlaiviui elektros energiją tiektų 4 ilgaamžiai branduoliniai reaktoriai.

Astra 1C engine

Astra 1 erdvėlaivį hipotetiškai varytų branduolinių sprogmenų kuriama plazma

Astra 1 surinkimas

Erdvėlaivis būtų surenkamas Žemės orbitoje dalimis, buksyruojamas link Veneros orbitos, vėliau startas su gravitaciniu manevru. Navigacijai ir ryšiams užtikrinti priekinėje erdvėlaivio Astra 1 dalyje būtų įrengti du optiniai 25 m diametro teleskopai reflektoriai, 2 optiniai 2 m diametro teleskopai refraktoriai, infraraudonosios spinduliuotės teleskopas ir radio lokacinė įranga.

100 žmonių ekipažui būtų skirta 15 000 tonų krovinių. Buvo ketinama hidroponinėse laboratorijose užsiauginti maistą ir kartu generuoti deguonį.

Astra 1 surinkimas

Žvaigždėlaivio Astra 1 surinkimas Žemės orbitoje

Prie tinkamos planetos erdvėlaivis būtų apgręžiamas pagalbiniais manevriniais varytuvais ir stabdomas. Į planetą su deguonies atmosfera ir vandens garais bei tinkama temperatūra būtų leidžiamasi Buran daugkartiniais erdvėlaiviais.

1989 metais projektas buvo uždarytas. Kaip ir daugelis kitų panašių projektų, Astra 1 buvo „be praktinio pritaikymo”.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *