Lietuviai, nors ir išblaškyti po pasaulį, dalyvavo įvairių šalių kosmoso programose
Daugelis lietuvių kilmės mokslininkų, inžinierių ir lakūnų dalyvavo Sovietų Sąjungos ir kitų šalių kosmoso programose.
Kuraitis tapo Jelisejev
Aleksejus Kuraitis gimė 1934 m. liepos 13 d., o 1950 m., būdamas 16 m., Aleksejus Kuraitis pasikeitė pavardę ir tapo Aleksejumi Jelisejevu.
Pirmasis jo skrydis įvyko 1969 m. sausio 15 d. Skrydžio trukmė buvo 1 para 23 valandos 45 minutės 50 sekundžių. Ekipažai pirmą kartą rankiniu būdu sujungė pilotuojamus laivus. Antrasis A. Jelisejev skrydis įvyko 1969 m. spalio 13 d. laivu Sojuz-8. Skrydis baigėsi 1969 spalio 18 d., jo trukmė buvo 4 paros 22 valandos 50 minučių 49 sekundės. Trečiasis skrydis, kur A. Jelisejev buvo bortinžinierius, įvyko 1971 m. balandžio 22-24 d. laivu Sojuz-10. Pirmą kartą kosminis laivas susijungė su orbitine stotimi Saliut-1, tačiau kosmonautai pereiti į stotį negalėjo, nes sugedo jungimosi agregatas. Skrydis buvo nutrauktas pirma laiko. Skrydžio trukmė buvo 1 para 23 valandos 45 minutės 54 sekundės.
Nuo 1970 m. planetologas Georgas Burba dalyvavo programose Luna/Lunochod, Marsas ir Venera.
Buvo numatyta, kad 1988 m. Rimantas Stankevičius taps sovietinio daugkartinio erdvėlaivio Buran vadas ir skris į kosmosą. Jis tapo lakūnu bandytoju, 1984 metais gavo lakūno kosmonauto vardą ir prisijungė prie sovietų kosminių pajėgų.
JAV astronautas Karolas „Bo“ Bobko turi lietuviško kraujo.
Dalyvavimas NASA programose
Daugiau kaip šimtas lietuvių kilmės mokslininkų ir inžinierių yra įtraukti į NASA (JAV) kosmoso veiklas ir kosmoso misijas: Arvydas Kliorė (Mariner, Pioneer, Venus, Galileo ir Cassini), Antonis Dobrovolskis (Pioneer ir Venus), Vytenis Vasyliūnas (Voyager ir Galileo), Arvydas Vaišnys (Mars Global Surveyor, Mars Odyssey, Mars Express ir Mars Reconnaissance Orbiter), Romualdas Kašuba (Saturn IV ir Lunar Excursion Module), Martynas Kregždė (Apollo ir kosminių laivų programos), Jonas Zmuidzinas (Curiosity) ir daugelis kitų.
Lietuviško palydovo LituanicaSAT – 1 kūrimą gerai įvertino Gintautas Vitkus – aerokosmoso ekspertas, dirbantis su NASA projektais.
Algirdas Avižienis sukūrė kompiuterinių komponentų, naudojamų kosmose, atsparumo gedimams principą.
2000 metų vasario 19 dieną Petrašiūnų kapinėse palaidotas JAV gyvenęs lietuvis profesorius Julius Jodelė. Jis ilgą laiką dirbo NASA struktūrose prie Ranger ir Mariner projektų, kartu su kitais kūrė pirmąsias JAV kosmines programas. Paskutinis jo svarbus darbas – naktinio matymo prietaisas, naudotas JAV pajėgų Persijos karo metu. Už tai, H. Kebeikio teigimu, jis gavo JAV nacionalinę premiją.
Kitas JAV lietuvis Jurgis Paulikas 37 metus dirbo JAV kosmoso pramones kompanijoje “Aerospace”, o vienu metu buvo jos viceprezidentas. Jis apdovanotas už indėlį kuriant Žemės stebėjimo iš kosmoso sistemas.