Kosminės programos » Sovietų Sąjunga/Rusija » Mir » Misijos » Dvidešimtoji pagrindinė

Dvidešimtoji pagrindinė

1995 rugsėjo 11 – 1996 vasario 28

SojuzTM22Erdvėlaivio Sojuz TM-22 ekipažas starto ir nusileidimo metu: vadas Yuri Gidzenko, inžinierius Sergey Avdeyev ir tyrėjas Thomas Arthur Reiter (Vokietija)

Dvidešimtosios pagrindinės ekspedicijos skrydžio metu priimtas  STS-74 ekipažas ir stoties Mir dvidešimt pirmoji pagrindinė ekspedicija, du krovininiai erdvėlaiviai „Progress M”, tris kartus išeita į atvirą kosmosą, buvo atlikti moksliniai eksperimentai pagal programą „Euromir – 95” (EKA)

Atlantis (15) STS-74 (73) 1995 lapkričio 9 – 20

STS-74 misijos emblema

STS-74 ekipažas (sėdi): pilotas James D, Halsell, vadas Kenneth D. Cameron, (stovi) William S. McArthur Jr., Jerry L. Ross, Chris A. Hadfield

Tai trečias erdvėlaivio „Atlantis” susijungimas su stotimi „Mir”. „Atlantis” krovinių skyriuje buvo modulis „Spacehab” su naudingu kroviniu. Į Žemę grąžinti tyrimų rezultatai ir nebereikalingi įrengimai bei atliekos, susijusios su žmonių gyvenimu kosminiame komplekse. Išeita į atvirą kosmosą. Pirmą kartą NASA astronautai dirbo Rusijos stoties „Mir” paviršiuje. NASA astronautė Snannon Matilda Wells Lucid stotyje Mir” dirbo 188 paras 21 – osios ir 22 – osios pagrindinių ekspedicijų sudėtyje. Ji tapo pačia vyriausia moterimi (53 metai) dirbusia kosmose.

Stotis Mir

Mir1995Stotis Mir po STS-74 misijos surinkta iki numatytos konfigūracijos