Kosminės programos » Sovietų Sąjunga/Rusija » Saliut » Saliut – 7 » 4 pagrindinė – planas

4 pagrindinė – planas

Ketvirtoji pagrindinė trijų kosmonautų (vadas, inžinierius ir elektroninio teleskopo Pion-K („Пион-К“) specialistas) 100 parų ekspedicija į orbitinę stotį „Saliut-7“ turėjo startuoti 1985 metų gegužės 15 dieną.

Pirmoji orbitinės stoties ekipažo užduotis buvo priimti erdvėlaivį Progress ir krovinį – dvi Saulės baterijos papildomos plokštės, kurias kosmonautai turėjo sumontuoti birželio mėnesį, vėliau pilną prikimšti įvairių nebereikalingų daiktų ir jį atjungti. Tada kosmonautai erdvėlaivį „Sojuz T“ perkeltų prie agregatų skyriaus, o liepos pradžioje prie orbitinės stoties perėjimų skyriaus prisijungtų transportinis erdvėlaivis.

Kosmonautai turėjo du kartus išeiti į atvirą kosmosą, sumontuoti ferminę konstrukciją Majak („Маяк“), vėliau ją išmontuoti bei atlikti eksperimentus su duomenų perdavimo optiniu prietaisu. Spalį transportinis erdvėlaivis turėjo atsijungti nuo Saliut – 7 ir toliau skrieti savarankiškai. Kosmonautai Sojuz T vėl perkeltų prie orbitinės stoties perėjimų skyriaus, orbitinė stotis priimtų dar vieną erdvėlaivį Progress, o lapkričio pradžioje orbitinėje stotyje dvi savaites dirbtų trijų moterų ekspedicija. Gruodį startuotų Sojuz T su 2 kosmonautų penktąja pagrindine ekspedicija, kuri stotyje dirbtų ne mažiau kaip pusmetį ir baigtų numatytus darbus. Tai būtų paskutinė pilotuojama misija į Saliut – 7.

1984 metų antrojoje pusėje buvo numatyta, jog kosminės stoties Mir bazinis blokas startuos 1986 metų vasaryje Sovietų Sąjungos Komunistų partijos XXVII suvažiavimo metu. Susivienijime Energija tuo metu kilo idėja: penktosios pagrindinės ekspedicijos ekipažas, užbaigęs darbus stotyje Saliut – 7, perskris į stoties „Mir“ bazinį bloką ir jame atliks paruošiamuosius darbus būsimoms ekspedicijoms. Tai įmanoma, jei naujosios ir su senosios stočių skrydžio orbitos kampai su ekvatoriumi sutaps .

1984 metų rugsėjį ketvirtajai pagrindinei ekspedicijai pradėjo ruoštis trys ekipažai. Pirmasis – V. Vasiutin, V. Savinych, A. Volkov. Antrasis – A. Viktorenko, A. Aleksandrov, J. Salej. Trečiasis – A. Solovjov, A. Serebrov, N. Moskalenko. 1984 metų gruodyje treniruotes pradėjo moterų apsilankymo ekspedicija: S. Savickaja, J. Ivanova ir J. Dobrokvashina. Moterų ekipažo dubleriais buvo ketvirtosios pagrindinės ekspedicijos trečiasis ekipažas: A. Solovjov, A. Serebrov, N. Moskalenko. 1985 metų vasario 11 dieną šie planai žlugo, nes stotis Saliut – 7 nustojo reaguoti į valdymo centro komandas.

Vasiutin Volkov SavinychKetvirtos pagrindinės ekspedicijos ekipažas V. Vasiutin, A. Volkov, V. Savinych

trysmoterysS. Savitskaja, Y. Ivanova, Y. Dobrokvashina – planuotas pirmas moterų ekipažas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *