Kosminės programos » JAV » Gemini » Gemini – 6

Gemini – 6

Gemini – 6 arba Gemini – 6A arba oficialiai Gemini VI-A buvo 1965 metais pagal NASA Gemini programą. Misija, kurią vykdė Wally Schirra ir Thomas P. Stafford, pirmą kartą susitiko su kitu erdvėlaiviu, jo seserimi Gemini – 7.

Ekipažas

Ekipažas – vadas Schirra Walter Marty ir pilotas Stafford Thomas Patten, dubleriai – vadas Virgil Grissom ir pilotas John Young. Startas – 1965 metų gruodžio 15 dieną, 13 val 37 min pasauliniu laiku, starto vieta – Canaveral iškyšulys, nusileidimas – 1965 metų gruodžio 16 dieną, 15 val 28 min pasauliniu laiku, skrydžio trukmė – 1 para 1 val. ir 51 min., apie Žemę apskrieta 16 kartų, orbitos aukštis – 311 km.

Startas antru bandymu

Gemini-6 startavo tik iš antro karto, nes per pirmąjį startą kompiuteris dėl blogai suveikusių daviklių išjungė variklius. Pagal skrydžio saugumo instrukcijas, erdvėlaivis su astronautais turėjo atsiskirti nuo raketos, tačiau Schirra to nepadarė ir išgelbėjo raketą Titan-2. Ši misija turėjo būti pirmoji, mėginant įvairius suartėjimo manevrus su Agena VI, tačiau pastaroji sprogo 6 skrydžio minutę (startavo 1965 metų lapkričio 25 dieną). Skubiai teko pakeisti misijos pavadinimą į Gemini-6A ir manevruoti orbitoje su Gemini-7 (startavo 1965 metų gruodžio 4 dieną). Manevrai buvo sėkmingi: abu laivai 270 minučių skrido šalia ir apskriejo Žemę 3 kartus, atstumas tarp jų kito nuo 30 cm iki 90 metrų. Nusileidimas vyko labai tiksliai, nuo apskaičiuotos vietos Vakarų Atlante nutolta tik 10 km, ekipažas iš vandens „išgriebtas” po 66 minučių. Laivo nusileidimo paieškos operaciją atliko JAV lėktuvnešis Wasp. Šis skrydis buvo pirmasis, kurio metu paieškos operacijos buvo transliuojamos per palydovus.

Gemini-6 logo
Gemini - 6Ekipažas: pilotas Thomas Stafford ir vadas Walter Schirra
Gemini - 7 ir Gemini - 6Kylame…
Gemini - 7Gemini – 7 vaizdas iš Gemini – 6A kabinos
Gemini - 6Paieškos sėkmingas užbaigtos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *