Kosminės programos » JAV » Gemini » Gemini – 3

Gemini – 3

Gemini – 3 buvo pirmoji NASA projekto „Gemini“ misija ir pirmas kartas, kai du amerikiečių astronautai kartu išskrido į kosmosą. 1965 m. kovo 23 d. astronautai Gus Grissom ir John Young erdvėlaiviu, pavadintu Molly Brown, Žemę apskriejo tris kartus.

Molly Brown

Ekipažas Virgil Gus Grissom (laivo vadas) ir John Watts Young (pilotas), dubleriai -Schirra Walter Marty (laivo vadas) ir Stafford Thomas Patten (pilotas). Startas 1965 metų kovo 23 dieną 14 val 24 min pasauliniu laiku, starto vieta – Canaveral iškyšulys; nusileidimas – 1965 kovo 23 dieną 19 val. 16 min. pasauliniu laiku, skrydžio trukmė – 4 val. 52 min, apie Žemę apskrieta 3 kartus. Kosminio laivo pavadinimas – Molly Brown.

Tai naujas erdvėlaivis Gemini su dviem astronautais. Skrydžio metu atlikti trys moksliniai eksperimentai, taip pat mėginta atlikti orbitos korekciją ją žeminant (orbitos aukštis – 224 km). Nusileista į Atlanto vandenyną maždaug 97 km nuo numatytos vietos ir gelbėjimo helikopterių teko laukti apie 30 min. Tai pirmasis piluotajamas skrydis pagal Gemini programą.

Gemini - 3Gemini – 3 logo
Gemini - 3Gemini – 3 ekipažas (iš kairės): pilotas John Young ir vadas Virgil Grissom
Gemini - 3Pagrindinis ekipažas (iš kairės): John Young ir Virgil I. Grissom bei dubleriai – vadas Walter M. Schirra ir pilotas Thomas P. Stafford
Gemini - 3Raketa Titan 2 startuoja su Gemini – 3 erdvėlaiviu
Gemini - 3Žemė pro iliuminatorių
Gemini - 3Misija užbaigta ir erdvėlaivis sėkmingai pukštelėjo į Atlanto bangas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *