Kosminės programos » JAV » Gemini » Gemini – 5

Gemini – 5

Gemini – 5 buvo trečiasis „Gemini“ skrydis su įgula, vienuoliktas amerikiečių skrydis į kosmosą ir devynioliktas visų laikų žmogaus skrydis į kosmosą.

Ekipažas

Ekipažas – vadas Cooper Leroy Gordon ir pilotas Conrad Charles, dubleriai – vadas Armstrong Neil Alden ir pilotas See Elliot McKay. Startas – 1965 metų rugpjūčio 21 dieną 14 val. pasauliniu laiku, starto vieta – Canaveral iškyšulys, nusileidimas – rugpjūčio 29 dieną 12 val 55 min pasauliniu laiku, skrydžio trukmė – 7 paros 22 val. 55 min., apie Žemę apskrieta 120 kartų, orbitos aukštis – 349,8 km.

Startas

Startas buvo atidėliojams dėl laivo kompiuterių sutrikimų ir blogo oro. Pats skrydis nevyko kaip buvo suplanuota. 3 skrydžio dieną atliekant 5 manevrus buvo numatyta susijungti su Agena pakopa. Tai pavyko padaryti tik iš dalies. Beje, šis skrydis buvo rekordinis pagal trukmę ir jo metu tiriama astronautų savijauta. Dėl progaminių klaidų, į Atlantą nusileista 130 km arčiau iki suplanuotos vietos, astronautus po 89 minučių mirkimo vandenyne ištraukė paieškos ir gelbėjimo darbus atlikusi lėktuvnešio Lake Champlain įgula.

Gemini-5 misijos logo
Gemini-5 ekipažas: pilotas Charles Conrad (kairėje) ir vadas Gordon Cooper
Prieš skrydį
Charles Conrad skrydžio metu
Gemini - 5Žemės vaizdas pro iliuminatorių
Gemini - 5Ekipažas iš erdvėlaivio Gemini perlipa į gelbėjimo valtį
Gemini - 5Gemini-5 ekipažas po sėkmingo skrydžio: Charles Conrad (kairėje) ir Gordon Cooper lėktuvnešyje Lake Champlain pjausto tortą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *