Kosminės programos » JAV » Gemini » Gemini – 5

Gemini – 5

Ekipažas – vadas Cooper Leroy Gordon ir pilotas Conrad Charles, dubleriai – vadas Armstrong Neil Alden ir pilotas See Elliot McKay. Startas – 1965 metų rugpjūčio 21 dieną 14 val. pasauliniu laiku, starto vieta – Canaveral iškyšulys, nusileidimas – rugpjūčio 29 dieną 12 val 55 min pasauliniu laiku, skrydžio trukmė – 7 paros 22 val. 55 min., apie Žemę apskrieta 120 kartų, orbitos aukštis – 349,8 km.
Startas buvo atidėliojams dėl laivo kompiuterių sutrikimų ir blogo oro. Pats skrydis nevyko kaip buvo suplanuota. 3 skrydžio dieną atliekant 5 manevrus buvo numatyta susijungti su Agena pakopa. Tai pavyko padaryti tik iš dalies. Beje, šis skrydis buvo rekordinis pagal trukmę ir jo metu tiriama astronautų savijauta. Dėl progaminių klaidų, į Atlantą nusileista 130 km arčiau iki suplanuotos vietos, astronautus po 89 minučių mirkimo vandenyne ištraukė paieškos ir gelbėjimo darbus atlikusi lėktuvnešio Lake Champlain įgula.

Gemini-5 misijos logo
Gemini-5 ekipažas: pilotas Charles Conrad (kairėje) ir vadas Gordon Cooper
Prieš skrydį
Charles Conrad skrydžio metu
Žemę pro Gemini-5 iliuminatorių
Ekipažas iš erdvėlaivio Gemini perlipa į gelbėjimo valtį
Gemini-5 ekipažas po sėkmingo skrydžio: Charles Conrad (kairėje) ir Gordon Cooper lėktuvnešyje Lake Champlain pjausto tortą

Komentarai apie “Gemini – 5”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.