Nelaimės

Naujoje skiltyje – informacija apie tragiškus ir nesėkmingus skrydžius į kosmosą.

Kinija

1995 metų sausio 15 dieną iš Kinijos Sičano kosmodromo leidžiant raketą CZ-3B ir įvykus raketos skrydžio krypties pasikeitimui, žuvo daugiau nei 6 žmonės. Keistas skaičius, vienok. Daugiau nei 6 gali reikšti ir 7 ir 79 žmones…

1996 metų vasario 14 naktį iš Kinijos Sičano kosmodromo startavo 426 tonų CZ-3B raketa ir 22 skrydžio sekundę sprogo. Liekanos krinta ant netoliese esančio Meyelingcun kaimo. Sugriauta 80 namų. Žuvusių skaičius: nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių…

Brazilija

2003 metais iš Brazilijos Alcantara kosmodromo leidžiama raketa. Per anksti įsijungia I-osios pakopos variklis. Sprogimo metu starto aikštelė visiškai sugriaunama ir žūsta 21 žmogus.

Sovietų Sąjunga

1960 metai – sprogus raketai R16 žuvo 90 žmonių. 1980 metai – sprogus raketai Vostok žuvo 50 žmonių.

Rusija

Viena iš paskutiniųjų viešai žinomi avarijų įvyko Plesetske 2002 spalio 15 diena. Starto metu raketa su Europos kosminės agentūros palydovu Foton-M1 sprogo. Žuvo 1 žmogus.

Nepilotuojama Europos kosmoso agentūros (ESA) misija Foton-M1 turėjo prasidėti 2007 metų spalio 15 dieną 18 valandų 20 min. pagal UTC. Misijos „krovinį” 6410 kg sudarė 44 tyrimai, parengti Europos kosmoso agentūros (Fluidpac, BIOPAN-4) ir kitų dalyvių iš Rusijos, Kinijos ir Kanados. Misijos trukmė – 15 dienų orbitoje apie Žemę. Po to 610 kg aparato nusileidimas parašiutais aikštelėje, netoli Rusijos Kazachstano sienos.

Starto metu vienas iš 5 raketos pirmosios pakopos variklių nepradėjo veikti. Raketos skrydis tapo nestabilus. Praėjus 30 sekundžių po starto, raketa krito atgal ir sprogo. Ivan Marchenko, dvidešimtmetis kareivis žuvo. Jis stebėjo startą už didžiulio stiklo lango perdirbimo gamykloje, 1 kilometro nuo kosmodromo. Aštuoni kiti kariai, buvę su I. Marchenko buvo sužeisti, o šeši buvo paguldyti į ligoninę. Palydovo fragmentai nukrito į mišką netoli starto aikštelės ir sukėlė gaisrą.
Raketos D blokas nukrito atgal į starto aikštelę ir ją visiškai sugriovė. Tai buvo 1672-as Sojuz startas. Vaizdo įrašas iš starto aikštelės.

Už idėją sudėti panašius tekstus į vieną vietą – ačiū Robertui 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *