Kosminės programos » JAV » Gemini » Gemini – 8

Gemini – 8

Gemini – 8 arba Gemini VIII buvo šeštasis NASA Gemini programos ekipažo lėkis į kosmosą. Jis buvo paleistas 1966 m. kovo 16 d. ir buvo 14-asis amerikiečių skrydis ir 22-as įgulos skrydis į kosmosą.

Ekipažas

Ekipažas – vadas Neil Alden Armstrong ir pilotas David Randolph Scott, dubleriai – vadas Charles Conrad bei pilotas Richard Francis Gordon. Startas – 1966 metų kovo 16 dieną 16 val. 41 min pasauliniu laiku, starto vieta – Canaveral iškyšulys, nusileidimas – 1966 metų kovo 17 dieną 3 val 22 minutės pasauliniu laiku, skrydžio trukmė – 10 valandų 41 min., aplink Žemę apskrieta 6,5 karto, orbitos aukštis – 298,7 km.

Misijos tikslai

Šioje Gemini misijoje pirmą sykį išmėgintas dviejų kosminių aparatų susijungimas orbitoje, Agena-VII ir erdvėlaivis Gemini. Po susijungimo įsijungė Gemini orientavimo variklis ir sistema emė suktis. Ekipažas su Gemini-8 atsijungė nuo Agena-VII, tačiau sukimasis tik paspartėjo iki 1 aps/sek, o perkrovos išaugo iki 3,5 g. N.Armstrong sugebėjo išjungti orientacijos variklį ir įjungęs rankinį nusileidimo variklių valdymą, sustabdė sukimąsi. Tuomet skrydžių valdymo centras nutarė sustabdyti misijos vykdymą ir laivas sėkmingai nusileido į Atlanto vandenyną, po 3 val 30 min ekipažą „išgriebė”. Skrydžio programa įvykdyta dalinai – išėjimo į atvirą kosminę erdvę nespėjo sutverti.

Gemini - 8Gemini-8 logo
Gemini - 8Pagrindinis misijos ekipažas (iš kairės į dešinę): David Scott ir Neil Armstrong
Gemini - 8Startavo šeštoji Gemini misija
Gemini - 8Agena vaizdas iš misijos kabinos
Gemini - 8Neil Armstrong (dešinėje) ir David Scott pasitinka lėktuvnešio Leonard F. Mason įgula

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *