Kosminės programos » JAV » Space X » Dragon grįžo sėkmingai

Dragon grįžo sėkmingai

Dragon, SpaceX, NASA – pirmasis sėkmingas privataus erdvėlaivio skrydis

Erdvėlaivis Dragon, kurio savininkė yra JAV bendrovė SpaceX, ketvirtadienį, 2012 gegužės 31 dieną, grįždamas iš kosmoso, tekštelėjo į Ramųjį vandenyną, atlikęs istorinę misiją: susijungęs su Tarptautine Kosmine Stotimi (ISS) ir parodydamas kelią privatiems skrydžiams į kosmosą, pranešė NASA.

Nutūpimas su tekštelėjimu sėkmingas („Splashdown successful!!)“, – parašė Twitter Elon Musk, kai nepilotuojamas erdvėlaivis atsidūrė vandenyje ties Meksikos pakrante. Tai įvyko 11 val. 42 min. JAV rytų pakrantės (18 val. 42 min. Lietuvos) laiku, 2 minutėmis anksčiau negu buvo planuota.

Pasak NASA, gelbėjimo laivai nuskubėjo link Dragon, kuris leidosi palaikoma trijų didžiulių dryžuotų raudonai baltų parašiutų netoli planuotos vietos už 560 mylių nuo Bachos, Kalifornijoje.

„Bendrovės SpaceX erdvėlaivis Dragon saugiai nutūpė į Ramųjį vandenyną, baigta pirmoji komercinės bendrovės misija, papildyti Tarptautinės Kosminės Stoties atsargas“, – pranešė NASA Twitter.

Sėkmingai sugrįžęs į Žemę, nepriekaištingai atlikęs savo misiją – pristatęs krovinį į 100 mlrd USD vertės stotį, Dragon tapo vieninteliu komerciniu krovininiu erdvėlaiviu, galinčiu ne tik nugabenti, bet ir pargabenti krovinį iš TKS.

Dragon, SpaceX, NASA

Erdvėlaivis Dragon jau paleistas ir skries Žemėn

Dragon, SpaceX, NASA

Erdvėlaivio Dragon vidus

NASA ir JAV vadovai sveikino šią misiją kaip pirmą žingsnį į kosminių skrydžių ateitį, kaip atvertą kelią privačioms bendrovėms ateityje gabenti krovinius ir astronautus į TKS.

Gegužės 22 dieną SpaceX raketa Falcon 9 su nepilotuojamu erdvėlaiviu Dragon ir apie pusantros tonos maisto ir įrangos kroviniu orbitoje veikiančiai laboratorijai pakilo iš Kanaveralo kyšulio, o gegužės 31 dieną, ketvirtadienį pargabeno į Žemę 660 kilogramų krovinį.

Dragon, SpaceX, NASA

Erdvėlaivį Dragon į Ramujį vandenyną minkštai nuleido du parašiutai

Dragon, SpaceX, NASA

Erdvėlaivis nusileido numatytoje vietoje maždaug 750 km atstumu nuo Los Angelos

Dragon, SpaceX, NASA

Išgriebtas erdvėlaivis su kroviniu laivo denyje

Ištrauktas iš vandens erdvėlaivis Dragon bus pervežtas į Teksasą, o jo krovinys pristatytas agentūrai NASA. 18 val. Grinvičo laiku NASA numatė surengti spaudos konferencija ir smulkiau papasakoti apie šią misiją.

Daugiau apie SpaceX skrydį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *