Kosminės programos » JAV » Gemini » Gemini – 4

Gemini – 4

Gemini – 4
Ekipažas – vadas McDivitt James Alton ir pilotas White Edwards Higgins II, dubleriai – vadas Borman Frank Frederick II ir pilotas Lovell James Arthur. Startas – 1965 metų birželio 3 dieną 15 val. 16 min. pasauliniu laiku, starto vieta – Canaveral iškyšulys, nusileidimas – birželio 7 dieną 17 val 12 min pasauliniu laiku, skrydžio trukmė – 4 dienos 1 val. 56 min., apie Žemę apskrieta 62 kartus, orbitos aukštis – 296,1 km.

Skrydžio metu pirmą kartą buvo atlikta televizinė transliacija į Europą (naudojant palydovą Early Bird) ir pirmą kartą skrydis buvo valdomas iš Houston skrydžių valdymo centro, taipogi šio skrydžio metu atliktas pirmasis JAV astronauto išėjimas į atvirą kosminę erdvę. Tai atliko Edwards White, išmėginęs elektros kabelių išjungimą ir sujungimą. Skrydžio metu atlikta 11 mokslinių eksperimentų, laive buvo triašis magnetometras ir protonų – elektronų magnetometras. Nusileista į Atlanto vandenyną, apie 80 km nuo numatytos vietos.

Gemini-4 logo
Gemini-4 ekipažas: Edward H. White II – pilotas ir James A. McDivitt – vadas
Gemini – 4 ekipažai prie Gemini modelio (iš kairės): E.White II, J.A.McDivitt ir dubleriai –
vadas Frank Borman ir pilotas James A. Lovell
Gemini-4 prieš startą
Startavo Gemini-4
Gemini – 4 orbitoje
White Edwards – pirmasis JAV astronautas atvirame kosmose
Fone – Žemė
Ekipažo narių šeimos Hiustono skrydžių valdymo centre bendrauja su astronautais
Edwards White atvirame kosmose išbuvo 36 minutes
Astronautų skrydžio maistas
Gemini – 4 ekipažo “išgriebimas” iš vandenyno

Skirtingai nuo pirmojo sovietų kosmonauto išėjimo į atvirą kosmosą per specialų 3 m ilgio ir 1 m diametro pripučiamą konusą (vėliau atkabintą nuo erdvėlaivio Voshod – 2), NASA buvo numačiusi erdvėlaivio Gemini išhermetinimą ir astronauto išplaukimą į atvirą kosmosą per tą patį liuką, be jokių papildomų įrenginių.

Komentarai apie “Gemini – 4”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.