Kosminės programos » JAV » Gemini » Gemini – 4

Gemini – 4

Gemini – 4 buvo antroji NASA misija į kosmosą projekte Gemini, vykusi 1965 m. birželį ir dešimtoji JAV astronautų misija į kosmosą. Astronautai James McDivit ir Ed White per keturias dienas apskriejo Žemę 66 kartus. Šiuo lėkiu JAV truputį pasivijo sovietų Vostok-5 misiją, kurios trukmė buvo penkios paros.

Ekipažas

Ekipažas – vadas McDivitt James Alton ir pilotas White Edwards Higgins II, dubleriai – vadas Borman Frank Frederick II ir pilotas Lovell James Arthur. Startas – 1965 metų birželio 3 dieną 15 val. 16 min. pasauliniu laiku, starto vieta – Canaveral iškyšulys, nusileidimas – birželio 7 dieną 17 val 12 min pasauliniu laiku, skrydžio trukmė – 4 dienos 1 val. 56 min., apie Žemę apskrieta 62 kartus, orbitos aukštis – 296,1 km.

TV transliacija

Skrydžio metu pirmą kartą buvo atlikta televizinė transliacija į Europą (naudojant palydovą Early Bird) ir pirmą kartą skrydis buvo valdomas iš Houston skrydžių valdymo centro, taipogi šio skrydžio metu atliktas pirmasis JAV astronauto išėjimas į atvirą kosminę erdvę. Tai atliko Edwards White, išmėginęs elektros kabelių išjungimą ir sujungimą. Skrydžio metu atlikta 11 mokslinių eksperimentų, laive buvo triašis magnetometras ir protonų – elektronų magnetometras. Nusileista į Atlanto vandenyną, apie 80 km nuo numatytos vietos.

Gemini - 4Gemini - 4Gemini-4 logo
Gemini - 4Gemini-4 ekipažas: Edward H. White II – pilotas ir James A. McDivitt – vadas
Gemini - 4Prie Gemini modelio pagrindinis ekipažas (iš kairės): E.White II, J.A.McDivitt ir dubleriai –
vadas Frank Borman ir pilotas James A. Lovell
Gemini - 4Gemini-4 prieš startą
Gemini - 4Misija prasidėjo
Gemini – 4 orbitoje
White Edwards – pirmasis JAV astronautas atvirame kosmose
Fone – Žemė
Ekipažo narių šeimos Hiustono skrydžių valdymo centre bendrauja su astronautais
Edwards White atvirame kosmose išbuvo 36 minutes
Astronautų skrydžio maistas
Gemini – 4 ekipažo „išgriebimas” iš vandenyno

Skirtingai nuo pirmojo sovietų kosmonauto išėjimo į atvirą kosmosą per specialų 3 m ilgio ir 1 m diametro pripučiamą konusą (vėliau atkabintą nuo erdvėlaivio Voshod – 2), NASA buvo numačiusi erdvėlaivio Gemini išhermetinimą ir astronauto išplaukimą į atvirą kosmosą per tą patį liuką, be jokių papildomų įrenginių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *