Kosminės programos » JAV » Gemini » Gemini – 7

Gemini – 7

Gemini – 7 arba oficialiai Gemini VII buvo ketvirtasis „Gemini“ lėkis ir dvyliktasis amerikiečių skrydis į kosmosą. Skaičiuojant sovietų skrydžius ir X-15 skrydžius virš Kármán linijos dvidešimt pirmas įgulos skrydis į kosmosą. Astronautai Frank Borman ir Jim Lovell kosmose praleido beveik 14 dienų, iš viso apskriedama 206 kartsu apie Žemę. Jų erdvėlaivis buvo pasyvus taikinys pirmajam įgulos susitikimui kosmose, kurį atliko Gemini 6A įgula.

Ekipažas

Ekipažas – vadas Frank Frederick Borman ir pilotas James Arthur Lovell, dubleriai – vadas Edward Higgins White ir pilotas Michael Collins. Startas – 1965 metų gruodžio 4 dieną 19 val 30 min. pasauliniu laiku, starto vieta – Canaveral iškyšulys, nusileidimas – 1965 metų gruodžio 18 dieną 14 val 5 min. pasauliniu laiku, aplink Žemę apsisukta 206 kartus, skrydžio trukmė – 13 parų 18 val ir 35 minutės, orbitos aukštis – 327 km.

Misija

Astronautai pirmiausia išsimiegojo ir tuomet pradėjo drauge dirbti. Buvo suplanuoti 20 eksperimentų, svarbiausieji – biologiniai (kūno skysčių chemijos tyrimai) ir medicininiai (kalcio balanso ir miego tyrimai). Taipogi, pakeitus misijos tikslus, pirmą kartą buvo meginta manevruoti šalia kito kosminio laivo orbitoje. Manevrai buvo sėkmingi: abu laivai (Gemini-6A ir Gemini-7) 270 minučių skrido šalia ir apskriejo Žemę 3 kartus, atstumas tarp jų kito nuo 30 cm iki 90 metrų. Skrydis buvo rekordinis pagal trukmę ir tai buvo patvirtinimas, jog žmogus nesvarume gali dirbti ir gyventi. Paskutines tris paras astronautai buvo laisvi ir lėtai plaukiodami kabinoje, skaitė Mark Tven ir Edmonds Walter knygas. Buvo ir nesklandumų: surinkti šlapimo pavyzdžių krepšiai įskilo, o ekipažas niekaip nesugaudė visų plaukiojančių šlapimo lašelių. Vėliau James Lovell skrydį komentavo: „Dvi savaitės vyrų tualete…nebuvo ypač komfortabilus”. Po nusileidimo 12 km atstumu nuo numatyto taško Atlante, ekipažą „išgriebė” Wasp lėktuvnešio vyrai.

Gemini-7 logo bei dublerių ekipažo logo
Gemini-7 ekipažas: pilotas James Lovell ir vadas Frank Borman
Gemini-7 startuoja
Gemini – 7 tuoj palies Atlanto vandenis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *