Kosminės programos » Sovietų Sąjunga/Rusija » Mir » Misijos » Aštuonioliktoji pagrindinė

Aštuonioliktoji pagrindinė

1995 kovo 22 – liepos 1

Mir18Erdvėlaivio Sojuz TM-21 ekipažas starto metu: vadas Vladimir Dezhurov, inžinierius Gennadiy Strekalov ir tyrėjas Norman Earl Thagard (NASA)

Aštuonioliktoji kosminės stoties pagrindinė ekspedicija priėmė ketvirtąjį stoties modulį Spektr, krovininį erdvėlaivį „Progress M” ir „Atlantis” STS-71. Kosmonautai V. Dezhurov ir G. Strekalov penkis kartus buvo išėję į atvirąjį kosmosą ir perkėlė Saulės baterijų plokštes nuo modulio „Kristall” ant „Kvant” bei atliko kitus remonto darbai. Pirmą kartą NASA astronautas N. E. Thagard įtrauktas į kosminės stoties „Mir” pagrindinę ekspediciją ir skrido erdvėlaiviu „Sojuz”. Pirmą kartą kosminės stoties pagrindinė ekspedicija į Žemę sugrįžo daugkartiniu erdvėlaiviu Atlantis.

Atlantis (14) STS-71 (69) 1995 birželio 27 – liepos 7

Atlantis14AVadas Robert Lee «Hoot» Gibson, pilotas Charles Joseph Precourt ir skrydžio specialistė Ellen Louise Shulman Baker

Atlantis14Bskrydžio specialistai Gregory Jordan Harbaugh ir Bonnie Jean Dunbar

Pirmą kartą daugkartinis erdvėlaivis susijungė su stotimi „Mir” ir atskraidino į stotį pagrindinę devynioliktąją ekspediciją A. Solovyоv bei N. Budarin ir sugrąžino į Žemę aštuonioliktąją pagrindinę „Mir” ekspediciją V. Dezhurov, G. Strekalov ir N. E. Thagard. Erdvėlaivis „Atlantis” laboratoriniame modulyje Spacehab į stotį „Mir” atgabeno krovinius ir į Žemę sugrąžino tyrimų rezultatus bei panaudotus krovinius. Erdvėlaivis Sojuz TM-21″, pilotuojamas kosmonautų A. Solovyоv ir N. Budarin atsijungė nuo „Mir” ir kosmonautai nufilmavo daugkartinio erdvėlaivio „Atlantis” atsijungimą nuo stoties „Mir”, o tada „Atlantis” astronautai nufilmavo erdvėlaivio „Sojuz TM-21” prisijungimą prie „Mir”. Pirmą kartą nauja pagrindinė ekspedicija į stotį Mir atskrido daugkartiniu erdvėlaiviu ir „Atlantis” nusileidimo momentu buvo 8 astronautai.