Kosminės programos » Japonija » Erdvėlaivis HTV3

Erdvėlaivis HTV3

Japonijoje Cukuba miesto moksliniame centre eksponuojamas kosminės erdvės tyrimo agentūros JAXA krovininio erdvėlaivio (HTV) techninis modelis. Jo pagrindinė paskirtis – krovinių gabenimas į TKS. Į erdvėlaivį bus galima pakrauti iki 6 tonų įvairių krovinių – nuo vandens ir maisto iki drabužių ir moksliniams eksperimentams atlikti skirtos aparatūros. Teigiama, kad Japonijos erdvėlaivis bus talpenis net už ESA ATV krovininius laivus. Pirmasis sios serijos krovininis erdvėlaivis “Jules Verne” dabar skrieja prisijungęs prie TKS.

Japonijos erdvėlaivio ilgis apie 10 metrų. Jis bus cilindro, kurio skersmuo 4,4 metrų, formos. Šio erdvėlaivio prireiks po 2010 metų, kai amerikiečių šatlai nustos skraidyti ir jis turėtų tapti vienu iš pagrindinių krovininių „arkliukų”, aprūpinančių TKS.

Pirmasis Japonijos “sunkvežimio” skrydis numatytas 2009 metų vasarą. Erdvėlaivį į orbitą turėtų iškelti dabar kuriama didesnės galios raketa H-2B. Nuo 2009 iki 2015 metų suplanuoti 7 erdvėlaivio skrydžiai, o jų kaina 68 milijardai jenų (pagal dabartinį kursą apie 680 milijonų JAV dolerių).

Raketa H-IIB su kosminiu laivu HTV (maketas)

HTV3 paruošimas prieš startą

Raketa H-IIB starto aikštelėje Kagošimos kosmodrome

Raketos H-IIB su erdvėlaiviu HTV3 startas

HTV3 atsiskiria nuo H-IIB trečiosios pakopos

HTV3 orbitoje apie Žemę

Apie Europos kosminės agentūros krovininius erdvėlaivius Edoardo Amaldi ir Jules Vern

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *