J.Baturin viešnagė Vilniuje

Baturin

Balandžio 27 dieną, trečiadienį, Vilniuje lankysis žinomas kosmonautas, intelektualas, mokslininkas ir visuomenės veikėjas Jurij Baturin. Jis dalyvaus viešame susitikime tema:  „Kosmosas mums reikalingas Žemei tausoti“. Susitikimas vyks viešbučio „Panorama“ (buvęs „Gintaras“)  konferencijų salėje (Sodų g., 14, prie stoties). Pradžia 18.00.

Įėjimas laisvas. Būtina iš anksto užsiregistruoti tel.  +370-607-36477  arba elektroniniu paštu:  formatasa3lt@gmail.com.

Balandį, kai visas pasaulis mini žmogaus skrydžio į kosmosą 55-ąsias metines, tarptautinis žiniasklaidos klubas „Formatas – A3“ pakvietė į Vilnių žinomą Rusijos kosmonautą, intelektualą, mokslininką ir visuomenės veikėją Jurij Baturin.  Balandžio 27 d. jis dalyvaus viešame susitikime tema:  „Kosmosas mums reikalingas Žemei tausoti“.

Trumpa info apie J. Baturin

J. Baturin  1949 metais gimė Maskvoje. 1966 m. aukso medaliu baigė specializuotą anglišką   mokyklą ir įstojo į „kosminę“ aukštąją – Maskvos fizikos technikos institutą, 1973 m. baigė jo aerofizikos ir kosminių tyrimų  fakultetą, dirbo garsiajame Centriniame eksperimentinių mašinų gamybos  konstravimo biure (dabar – S. Koroliov kosminių raketų korporacija „Energija“), dalyvauja rengiant ir įgyvendinant kosminius projektus.

Vėliau, dirbdamas kosmonautu bandytoju J. Gagarino kosmonautų rengimo centre, buvo kosmonautų būrio vado pavaduotojas mokslinio tyrimo ir bandomajam darbui. Dukart pabuvojo kosmose – orbitinėje stotyje „Mir“ (1998 m.) ir Tarptautinėje kosminėje stotyje (2001 m.).

Kosmonauto J. Baturin eilės numeris  Rusijoje – 90, pasaulinėje klasifikacijoje – 382. Jis buvo vienas iš  įgulos, nuskraidinusios į kosmosą pirmąjį turistą – amerikietį milijonierių Denį Titą, narių.

Sojuz-TM32Sojuz-TM32 ekipažas (iš kairės): Dennis Tito, Talgat Musabajev ir Jurij Baturin

Visą gyvenimą J. Baturin atkakliai mokėsi, gilinosi į įvairias žinių sritis: neakivaizdžiai baigė sąjunginį  Teisės institutą ir Maskvos valstybinio universiteto Žurnalistikos fakultetą.

Kaip teisininkas apgynė kandidatinę disertaciją tema „Europos parlamentas“ (1985 m.) ir daktaro disertaciją tema „Kompiuterinė teisė“ (1992 m.). Mokėsi Rusijos URM diplomatijos akademijoje, ten apgynė diplomą tema „Kosminė diplomatija ir tarptautinė teisė“.

J. Baturin moka anglų, švedų, japonų, prancūzų, vokiečių ir serbų – kroatų kalbas.

J. Baturin – praktikuojantis žurnalistas, leidinio  „Novaja gazeta“ apžvalgininkas. Jo straipsnių galima rasti ir  laikraščiuose „Nezavisimaja gazeta“, „Rosijskaja gazeta“. Nuo 2008 m.  jis – Rusijos žurnalistų sąjungos sekretorius, vienas iš pirmojo SSRS Spaudos laisvės įstatymo, panaikinusio cenzūrą, bendraautorių.  Deja šiandien, jo nuomone, žurnalistika labiau už laisvę vertina pinigus, o spauda vis labiau panėši į kaimo kvailelį, pasirengusį tikėti viskuo, kas jam sakoma ir bėgantį ten, kur liepiama. Pats jis priklauso nūnai nedideliam žurnalistų profesionalų, puikiai išmanančių, apie ką rašo, būriui.

1993-1997 metais J. Baturin dirbo pirmojo Rusijos prezidento Boriso Jelcino padėjėju, bet savęs politiku nelaiko. “Politikoje buvau labai trumpai,  su pertraukomis – penketą metų. Norėjosi kažką pakeisti“.

Tarp svečio pomėgių – ir įprasti (filmavimas vaizdo kamera), ir gana netradiciniai (socialinių ir politinių procesų matematinis modeliavimas). O tikra sielos atgaiva jam – gilinimasis į Vladimir Vysockij tekstus ir  rusų kalba dar neleistų Luiso Kerolo kūrinių vertimas.

Jis domisi ir fotografija (yra Rusijos fotomenininkų sąjungos narys, nuo 2014 m. – jos pirmininkas), yra surengęs asmeninių  parodų Rusijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Armėnijoje, Turkijoje, Tadžikistane, Slovėnijoje, Kinijoje,  dalyvavo tarptautinėse fotoparodose Prancūzijoje, Lietuvoje ir Australijoje.

Organizatorių ir svečio vardu – pagarbiai, žurnalistas Algis Kalanta


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *