Astronautų žmonų klubas: istorijos pradžia nuo Mercury programos ir tęsinys iki šių dienų.
„Mercury 7“ astronautų žmonų nuotrauka iš „Ladies Auxiliary“ renginioe Vašingtone 1963 m. (Iš kairės): Rene Carpenter, Trudy Cooper, Annie Glenn, Betty Grissom, Jo Schirra, Louise Shepard ir Marge Slayton. NASA Retro Space Images nuotrauka
JAV prezidentas D. Eisenhover (1890-1969) pradėjo Project Mercury kosminių lėkių 1958-63 metais programą, kuriai buvo atrinkti 7 būsimi astronautai. Šeimas nutarta apgyvendinti Houston mieste, kur jau astronautų alėjoje buvo parengti nauji būstai ir statė kosminių tyrimų centrą. S. Carpenter, G. Cooper, J. Glenn, G. Grissom, W. Shirra, A. Shepard ir D. Slayton žmonos Rene, Trudy, Annie, Betty, Josephine, Louise ir Marjorie įsteigė Astronautų Žmonų Klubą. Moterys vadintos I-mis kosmoso poniomis ir aktyviai dalyvaudavo ne tik startuose iš kosmodromų, bet ir žiniasklaidos renginiuose (net su vaikais) bei konferencijose, sulaukdamaos kartais ir ypatingo korespondentų įkyrumo.
Mercury septyniukė prie F-106B lėktuvo: (iš kairės)Scott Carpenter, Gordon Cooper, John Glenn, Gus Grissom, Wally Schirra, Alan Shepard ir Deke Slayton. Credit: NASA nuotrauka
Dalykiškam bendravimui rinkdavosi kiekvieną mėnesį, pažymėdavo šeimynines šventes, kūrė patiekalus astronautiniais pavadinimais, susitikdavo su visuomenės atstovais, pvz prezidentienės J.Kennedy arbatėlėse. 1963 metais Klubą papildė dar 9 moterys – N. Armstrong žmona Jan ir kt, o kiek vėliau ir dar 14 – B. Aldrin žmona Joan ir kitos. 1991-ais visuotiniame susirinkime Dear Valley buvo pateiktas 10 patiekalų rinkinys RetroRuth Astronaut Waves Club MCMenu.
1998-ais rodytas T. Hanks miniserialas „From the Earth to the Moon„, 2013-ais L. Koppel išleido knygą apie Klubą, 2015-ais pagal romaną sukurta 10 serijų inscenizacija „Astronaut Wives Club“ (pernai pakartota) ir 2019-ais (Apollo 50-mečiui) – National Youth Theater spektaklis (by A. Smith).