NASA, Boeing ir SpaceX artėja prie tikslo

Atlas V, Starliner, Boeing

NASA, Boeing, Space X artėja prie tikslo – į kosmosą JAV astronautus lėkdinti iš JAV teritorijos JAV erdvėlaiviais.

NASA, Boeing, Space X, CST100 in orbit

CST-100 erdvėlaivis TKS turėtų pasiekti gruodžio mėnesį

Atlas V, Starliner, Boeing

Kompanijos Boeing erdvėlaivis CST-100 Starliner ruošiamas elektromagnetiniams testams (EMI/EMC).

NASA patvirtino ketinimus testiniam skrydžiui paleisti Boeing kompanijos erdvėlaivį Starliner į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS) gruodžio 17 dieną. Erdvėlaivį Starliner iš Kanaveralo iškyšulio kosmodromo Floridoje lėkdins ULA (United Launch Alliance) kompanijos raketa Atlas V. Erdvėlaivis lėks bepiločiu režimu ir prie TKS bus prisijungęs 7 paras. Po skrydžio erdvėlaivis Starliner turėtų nusileisti White Sands poligone, New Mexico valstijoje.

Starliner, Boeing, Atlas V

NASA, Boeing, AtlasV Booster

Erdvėlaivio CST-100 ir Atlas V raketos surinkimas

NASA tikisi skrydžio metu surinkti reikiamą informaciją apie raketos Atlas V ir erdvėlaivio Starliner funkcionavimą, Žemės ir orbitinių sistemų veikimą, prisijungimą prie TKS ir nusileidimą. Tai leis atlikti naujo erdvėlaivio Starliner sertifikavimą pilotuojamiems lėkiams į Tarptautinę Kosminę Stotį.

Kitą pilotiojamą erdvėlaivį lėkiams į TKS ruošia Space X kompanija, kuri 2019 metų kovo pradžioje sėkmingai nulėkdino Crew Dragon erdvėlaivį į TKS. Bepilotis testinis skrydis pavyko puikiai.

JAV nuo 2011 metų vidurio astronautus į TKS ir atgal į Žemę lėkdina Rusijos erdvėlaiviais Soyuz. NASA kelis metus laukia JAV Boeing ir Space X kompanijų ruošiamų erdvėlaivių lėkiams į kosmosą, tačiau jų piluotuojami skrydžiai yra vis nukeliami. Pabaigai pridursiu, jog raketoje Atlas V yra naudojamas Rusijos gamybos varytuvas РД-180.

Atsižvelgiant į vis nukeliamus pilotuojamus lėkius į TKS, NASA administratorius Jim Bridenstine pareiškė apie ketinimus iš Roscosmos įsigyti papildomą vietą Soyuz erdvėlaivyje 2020 metų rudeniui. Iki to laiko tikimasi pradės skraidyti Space X Dragon Crew ir Boeing Starliner STC-100 erdvėlaiviai.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *