Axiom lėks į TKS

Axiom astronaut Michael Lopez-Alegria

Kompanija Axiom Space Inc su SpaceX pasirašė sutartį ir 2021 spalyje lėks į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS).

Axiom astronaut Michael Lopez-Alegria

Axiom Space Inc darbuotojas, NASA astronautas vėl ruošiasi lėkti į kosmosą

Buvęs NASA astronautas Michael Lopez-Alegria bus misijos Crew Dragon erdvėlaiviu vadas. Patyręs astronautas yra dalyvavęs trijose misijoje STS-113 (Endeavour nuo lapkričio 23 iki gruodžio 7 dienos 2002 metais), STS-92 (Discovery nuo spalio 11 iki 24 dienos 2000 metais), STS-73 (Columbia nuo spalio 20 iki lapkričio 5 dienos 1995 metais) Space Shuttle erdvėlaiviu bei buvo TKS 14 ekspedicijos vadas. Kosmose praleido ~ 257 paras, į atvirą kosminę erdvę (EVA) buvo išėjęs 10 kartų, bendra EVA trukmė – 67 valandos 40 min.

Axiom darbuotojas Michael Lopez-Alegria su trimis ekipažo nariais Crew Dragon erdvėlaiviu lėks į TKS 8 parų misijai, bendra misijos trukmė sieks 10 parų. Pasak Axiom, į skrydžio programą bus įtraukti logistinių operacijų orbitoje mokymai, įrangos ekipažo gyvybės palaikymui bandymai bei įrangos paruošimas sertifikavimui.

Axiom siekiai

Michael Suffredini, įsteigęs startuolį Axiom Space Inc., dirbo NASA Tarptautinės Kosminės Stoties programos vadovu nuo jos surinkimo iki komercinių krovinių gabenimo pradžios. Pačioje Axiom kompanijoje dirba daug buvusių NASA darbuotojų (vienas jų – buvęs NASA administratorius Charles Bolden). Pagrindinė darbų kryptis yra kosmoso komercializavimas, siekiant sukurti komercinę kosminę stotį žemoje orbitoje aplink Žemę. Dabartinės TKS darbo laikas numatytas iki 2024, galbūt iki 2028 metų. Axiom ketina užpildyti atsivėrusią nišą, kuomet NASA susitelks į Artemis programos vykdymą. Pirmuoju atveju bepilotis erdvėlaivis turės apskrieti Mėnulį, o antruoju – apskrieti Mėnulį su astronautais ir pakartoti Apollo – 8 misiją. Tai tos pačios „Tyrinėjimų misijos“ pirmi du skrydžiai, tik pervadinti į Artemis – 1 ir Artemis – 2.

Pagal Artemis programą, į Mėnulį 2024 metais turi nuskristi ir į paviršių nusileisti pirmoji moteris ir antrasis vyras. Būtent pirmoji moteris, kuri dabar yra NASA astronautė. Apie tai esamę rašę anksčiau tekste „NASA, astronautai ir Mėnulis”

Axiom Space Station in LEO

Axiom siūlo turistams lėkti į kosmosą, išbandyti mikrogravitaciją ir pasigerėti nuostabiais Žemės vaizdais


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *