Crew Dragon startuos vasaryje

Gwynne-Mission-Control SuperDraco, NASA, CrewDraco

Crew Dragon, SpaceX, NASA – senokai laukiami įvykiai nutiks 2020 metais

Gwynne-Mission-Control SuperDraco, NASA, CrewDraco

Gwynne Shotwell tikisi pilotuojamo erdvėlaivio Crew Dragon starto į TKS vasario pradžioje

Pirmasis pilotuojamo erdvėlaivio Crew Dragon skrydis į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS) gali įvykti 2020 metų vasario pradžioje – tokią viltį išreiškė kompanijos SpaceX prezidentė Gwynne Shotwell.

SuperDraco, IFA

IFA testo metu veiks SuperDraco varytuvai

SuperDraco_rocket_engines_at_SpaceX_Hawthorne_facility

SuperDraco varytuvai

2020 sausio 4 dieną bus atliktas IFA (in-flight abort) testas. IFA testas yra avarinis skrydžio nutraukimo testas, imituojant avarinę situaciją starto metu ar kelios minutės po starto. Tuomet suveikia avarinė gelbėjimo sistema, tai yra įjungiami erdvėlaivio SuperDraco varytuvai, kurie išlėkdina erdvėlaivį Crew Dragon į viršų ir į šalį nuo raketos Falcon 9. Erdvėlaivis Crew Dragon per 7 sekundes įgreitinamas iki 700 km/val, po to parašiutu pagalba saugiai nuleidžiamas. IFA testo duomenys bus analizuojami maždaug 4 savaites. Per tą laiką bus vertinamas TKS pasirengimas priimti erdvėlaivį Crew Dragon. Raketa Falcon 9 bei erdvelaivis Crew Dragon bus ruošiami startui.

Bob Beknken, Doug Hurley, Crew Dragon, NASA

Pirmasis Crew Dragon ekipažas turėtų būti astronautai Bob Beknken ir Doug Hurley

Crew Dragon DM-2, SpaceX, NASA

Pilotuojamo erdvėlaivio Crew Dragon misijos logo

NASA viltys 2020

Ne kartą rašėmė apie 2011 užbaigtus Space Shuttle skrydžius ir NASA viltis 2017 metais skrydžiams į TKS naudoti privačius SpaceX ir Boeing erdvėlaivius. Nuo 2011 metų vidurio iki dabar, astronautus skraidina Rusijos erdvėlaiviai Soyuz, o viena vieta kainuoja ~ 80 mln USD. Laikas bėgo ir realiai tik 2020 metais NASA tikisi astronautus į TKS skraidinti iš JAV teritorijos privačiais erdvėlaiviais.

Priminsime apie kompanijų SpaceX ir Boeing ruošiamus erdvėlaivius Crew Dragon ir CST-100 StarLiner. Crew Dragon erdvėlaivis yra nepilotuojamo erdvėlaivio Dragon modernizuota versija, skirta pilotuojamiems skrydžiams. Pirmasis erdvėlaivio Crew Dragon testinis skrydis sėkmingai pradėtas 2019 kovo 2 ir užbaigtas po savaitės.

CST-100 STARLINER, Crew Dragon, NASA

CST-100 Starliner erdvėlaivis vežavas į testavimus

Boeing erdvėlaivis CST-100 Starliner į pirmąjį testinį skrydį turėtų kilti 2019 gruodžio 20 dieną. Šis skrydis, panašiai kaip ir Crew Dragon testinis skrydis, buvo ne kartą atidedamas ir vis nukeliamas tolesniam laikui.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *