ISRO, K. Sivan, GSLV-Mk III – bei kiti įdomūs dalykai iš Indijos platybių
ISRO ruošiasi pilotuojamai astronautikai
Kailasavadivu Sivan, Indijos Kosminių Tyrimų organizacijos (Indian Space Research Organisation – ISRO) vadovas rugpjūčio 14 dieną pranešė apie ketinimus išskraidinti pirmą Indijos ekipažą į orbitą apie Žemę ne mažiau kaip 7 paroms iki 2022 metų.
„Mūsų planas ir yra pirmąjį Indijos astronautą išlaikyti kosmose ne mažiau kaip savaitę. Ekipažo nariai bus erdvėlaivyje maždaug 300-400 km orbitoje virš Žemės. Iki šio svarbaus skrydžio ketiname atlikti du nepilotuojamus skrydžius”.
K. Sivan per Indijos nacionalinę šventę pateikė daugiau informacijos apie Indijos pilotuojamą skrydį
Indija ketina pirmajam astronauto skrydžiui panaudoti galingiausią turimą startūną – GSLV-Mk III (Geosynchronous Satellite Launch Vehicle Mark III). Erdvėlaivis, pavadintas Gaganyaan (Dangaus laivas), pradėtas kurti 2009 metais, kai pateiktas eskizas.
ISRO startūnas GSLV-Mk III
GSLV-Mk III startas
Šiuo metu kuriami skafandrai ir kita būtina astronautų įranga. Erdvėlaivio avarinio gelbėjimo sistema išmėginta 2018 metų liepos 5 dieną ir puikiai veikia.
ISRO erdvėlaivio gelbėjimo sistemos testavimas
Erdvėlaivio gelbėjimo misijos testavimas buvo sėkmingas
Erdvėlaivis apgaubiamas apsauginiu aerodinaminiu skydu
2014 metų pabaigoje išmėgintas erdvėlaivio paleidimas į kosmosą ir nuleidimas į vandenį buvo sėkmingas
Indija yra stipri kosmoso rinkos žaidėja, pati kurianti, gaminanti ir paleidžianti komunikacinius, Žemės stebėjimo, mokslinius, navigacinius, eksperimentinius, mažuosius ir studentų palydovus savais startūnais, o pirmasis testinis startūnas paleistas 1963 metų lapkritį. ISRO kosmoso tyrimai neapsiriboja tik palydovų paleidimu.
Žemės stebėjimo palydovo Cartosat-2 pateiktoje nuotraukoje Doha, Kataro sostinė
Žemės stebėjimo palydovo Cartosat-2 pateiktoje nuotraukoje Italijos miestas
Mėnulio erdvėlaivis Chandrayaan-1
2008 metais paleistas ir 2 metus sėkmingai 100 km aukštyje orbitavo Mėnulio tyrimų palydovas Chandrayaan-1.
Mangalyaan Marso orbitoje vis dar veikia
2013 metais paleidus erdvėlaivį Mangalyaan (Marso aparatas) sėkmingai vis dar vykdomas Marso tyrimų projektas. Iki Indijos tai atliko Sovietų Sąjunga, JAV, Europos Kosmoso Organizacija (ESA), Japonija ir Kinija.
2018 metų pabaigoje arba 2019 metų pradžioje Indija ketina tapti ketvirtaja valstybe (Sovietų Sąjunga, JAV, Kinija), sėkmingai nutupdžiusi erdvėlaivį Chandrayaan-2 į Mėnulio paviršių.
ISRO ir valstybės jubiliejus
2022 metais Indija minės 75 nepriklausomybės metus ir žmogaus paleidimas į kosmosą taps puikia galimybe ISRO, o Indijos pirmosios programos siunčiant žmogų į kosmosą vykdymas sukurs maždaug 15 000 darbo vietų, – apie tai kalbėjo ISRO vadovas K. Sivan. Tai palies ne tik valstybinį sektorių, bet ir privačias Indijos bendroves ir taps nacionaliniu projektu.
Indijos Karinės oro pajėgos suformuos pirmąją astronautų grupę, prie to prisijungs bei vėliau paruošime dalyvaus ir Indijos aerokosminės medicinos institutas Bangalore. ISRO ketina į šiuos procesus įtraukti ir privačias bendroves ir startuolius (startup).
Rugpjūčio 16 dieną Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi pranešė apie Indijos ketinimus po 4 metų pasiųsti į kosmosą Indijos sūnų ar dukrą. Pirmoji pilotuojama misija bus rengiama 40 mėnesių. Pradžioje bus vykdoma demonstarcinė fazė: du bepiločiai skrydžiai. Vėliau ne mažiau kaip 7 paras į žemą orbitą apie Žemę skris 3 Indijos astronautai.