NASA ir privatūs skrydžiai

Boeing SpaceX Starliner Dragon

SpaceX, Boeing, Starliner, Dragon – paskelbti NASA ekipažai, skriesiantys privačiais erdvėlaiviais į Tarptautinę Kosminę Stotį.

SpaceX ir Boeing startai

Rugpjūčio 3 dieną, kaip ir žadėta, NASA paskelbė ekipažų, skriesiančių kompanijų Boeing ir SpaceX erdvėlaiviais CTS-100 Starliner ir Dragon, pavardes. Kartu atnaujintos ir skrydžių datos. Nepilotuojamas SpaceX erdvėlaivio Dragon DM-1 skrydis numatytas 2018 lapkričio mėn, pilotuojamas SpaceX Dragon DM-1 skrydis – 2019 metų balandyje, nepilotuojamas Boeing erdvėlaivio Starliner OFT skrydis numatytas 2018 pabaigoje 2019 pradžioje, pilotuojamas Boeing erdvėlaivio Starliner CFT skrydis – 2019 metų viduryje.

Dragon CTS

Atrinkti SpaceX ir Boeing ekipažai skrydžiams su Dragon ir Starliner erdvėlaiviais (iš kairės į dešinę): Sunita Williams, Josh Cassada, Eric Boe, Nicole Mann, Christopher Ferguson – Boeing Starliner ekipažai, Douglas Hurley, Robert Behnken, Michael Hopkins and Victor Glover – SpaceX Dragon ekipažai. Nuotraukoje nėra Nicole Aunapu Mann – Boeing Starliner ekipažo nario

SpaceX erdvėlaivio Dragon testinis ekipažas: Doug Hurley (2 skrydžiai Space Shuttle) ir Bob Behnken (2 skrydžiai Space Shuttle, 6 išėjimai į atvirą kosmosą). Tai testinis pilotuojmas skrydis. SpaceX erdvėlaivio Dragon antras ekipažas: Mike Hopkins (1 skrydis, 2 išėjimai į atvirą kosmosą) ir Victor Glover (pirmas skrydis).

Boeing Starliner SpaceX Dragon

SpaceX erdvėlaivio Dragon nepilotuojama versija išmėginta ir veikia patikimai

Boeing Starliner testinis ekipažas: Eric Boe (2 skrydžiai Space Shuttle), Chris Ferguson (3 skrydžiai Space Shuttle) ir Nicole Aunapu Mann (pirmas skrydis). Tai testinis pilotuojamas skrydis.
Boeing Starliner antras ekipažas: Suni Williams (3 skrydžiai Space Shuttle, 6 išėjimai į atvirą kosmosą) ir Josh Cassada (pirmas skrydis).

Boeing Starliner SpaceX Dragon

Boeing erdvėlaivis Starliner realiai dar neskrido

Erdvėlaivis Starliner kils su kompanijos United Launch Alliance (ULA) raketa Atlas V iš 41 startinio komplekso Canaveral iškyšulyje Floridoje,  erdvėlaivio Dragon ekipažas kils su Falcon 9 iš 39A startinio komplekso Kenedžio kosmoso centro Floridoje.

Dragon ir Starliner ekipažai

Starliner Dragon Boeing SpaceX

Iš kairės į dešinę: Victor Glover, Mike Hopkins, Bob Behnken, Doug Hurley, Nicole Aunapu Mann, Chris Ferguson, Eric Boe, Josh Cassada, and Suni Williams. . Nuotraukoje nėra Nicole Aunapu Mann

Pirmųjų arba testinių skrydžių Boeing ir SpaceX ekipažai yra jau skridę į kosmosą ir ne vieną sykį.

SpaceX Dragon Boeing Starliner first crew

SpaceX erdvėlaivio Dragon testinio skrydžio ekipažas: Doug Hurley ir Bob Behnken

Boeing Starliner SpaceX Dragon First Crew

Boeing erdvėlaivio Starliner testinio skrydžio ekipažas: Eric Boe ir Chris Ferguson

Starliner ir Dragon antrųjų skrydžių ekipažai mažiau patyrę.

SpaceX Dragon Boeing Starliner Second Crew

Kompanijos SpaceX erdvėlaivio  Dragon antrasis ekipažas: Mike Hopkins ir Victor Glover

Boeing Starliner SpaceX Dragon Second Crew

Kompanijos Boeing erdvėlaivio Starliner antrasis ekipažas: Suni Williams ir Josh Cassada

SpaceX ar Boeing ?

Pasakyti kuri kompanija – Boeing ar SpaceX – geriau sukonstravo, pagamino ir išmėgino pilotuojamus erdvėlaivius sunku. SpaceX nuo 2012 metų leidžia nepilotuojamą erdvėlaivį Dragon į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS) savo gamybos raketa Falcon 9. Kompanija Boeing erdvėlaivį Starliner ketina leisti raketa Atlas V. 2019 metų pabaigoje matysis reali situacija su pilotuojamais skrydžiais į TKS.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *