Kinijos kosminiai skafandrai

Kinijoje buvo gaminti ir dabar gaminami šie kosminiai skafandrai: Shenzhou IVA, Haiying, Feitian.

Shuguang skafandras buvo sukurtas Kinijoje 1967 metais ir skirtas išėjimui į atvirą kosmosą. Šis skafandras nepanaudotas, nes projektas 714 – Kinijos pilotuojamų kosminių skrydžių programa nutraukta. Skafandrą galima buvo naudoti išėjimui į atvirą kosmosą bei erdvėlaivio viduje. Oranžinės spalvos, 10 kg masės skafandras pagamintas iš didelio atsparumo kelių sluoksnių poliesterio audinio.

Projekto 863 skafandras buvo antros kartos Kinijos skafandras skirtas išėjimui į atvirą kosmosą. Skafandras nenaudotas, nes projektas 863 sustabdytas.

FetianEVAFeitian skafandras

Kinijos pagamintas skafandras Feitian (iš mandarinų kalbos verčiant skraidantis danguje) buvo naudotas erdvėlaivio Shenzhou 7 skrydyje, kai taikonautas Zhai Zhigang atliko 22 minučių trukmės pirmą Kinijos žmogaus išėjimą į atvirą kosmosą 2008 rugsėjo 27 dieną. Feitian skafandro prototipas buvo Rusijoje pagamintas skafandras Orlan-M. Abu skafandrai labai panašūs savo forma bei masė (~120 kg), su jais atvirame kosmose galima būti iki 7 valandų skirti išbūti, yra deguonies tiekimas ir kūno atliekų šalinimas. Feitian skafandro kaina apie 4.4 mln JAV dolerių.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAYang Liwei skafandras Shenzhou IVA

FeitianHaiyingFeitian ir Haiying skafandrai skiriasi tik šiek tiek

Shenzhou IVA skafandrą pirmą sykį devėjo pirmasis Kinijos taikonautas Yang Liwei 2003 metais, atlikęs skrydį erdvėlaiviu Shenzhou 5, savo forma skafandras labai primena Rusijos skafandrą Sokol-KV2.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *