Launch Pad Park ir Space X

McGregor, SpaceX, Falcon 9

McGregor, SpaceX, Falcon 9 – miestas ir gamykla, vykdanti raketinių variklių testus jame

McGregor, SpaceX, Falcon 9 McGregor, SpaceX, Falcon 9 McGregor, SpaceX, Falcon 9

Launch Pad Park ir SpaceX McGregor mieste minima gerais žodžiais

Mums neįprastai klostosi privačių kompanijų ir gyventojų bendruomenių santykiai. Floridoje netoli McGregor miesto SpaceX vykdo raketų bandymus ir kai kuriems tai gyventojams kelia nepatogumų. Įdomu pažiūrėti ir pasimokyti, kaip tokia problema yra sprendžiama.

McGregor vykdomi variklių bandymai sukelia didžiulį triukšmą, o North Waco priemiesčio gyventojų namuose dreba langai.

Tačiau, kuomet raketos Falcon 9 testuojamos nuo 21 iki 23 valandos, Kalifornijos raketų kompanija SpaceX moka miestui. Kompensacija už triukšmą (ar triukšmo pinigai – hush money) per penkerius metus miestui buvo naudinga, pinigai investuoti į specialų jaunimo fondą, skirtą beisbolo vystymui McGregor mieste. Tad nieko keisto, kad naujas parkas kainavęs 440 tūkst USD, pavadintas “Launch Pad Park” ir bus atidarytas balandžio 13 dieną. Beveik 3600 ha plotas priklauso miestui, o pusę šio ploto išsinuomavusi SpaceX.

SpaceX darom bum, o McGregor kapsi pinigai

Laikraščio McGregor Mirror redaktoriaus pavaduotojas Bonnie Mullens pastebėjo, jog lygtai visi priprato prie šio triukšmo, o parko pavadinimui raketos tema visai tinkama. Pagerėjusios sąlygos leis ruošti daugiau beisbolo turnyrų ir tai palankiai veiks vietos ekonomiką. Plėtojant vystymosi programą, miesto bendruomenės vadovai gali nuspręsti įrengti ir ketvirtą beisbolo aikštę.
Miesto menedžeris Kevin Evans, sako, kad SpaceX mokami pinigai nėra bauda, nes kompanijoje dirba nuo 400 iki 500 McGregor miesto žmonių.“Tai nėra pažeidimas – greičiau mokestis už bandymus nu 21 iki 23 valandos.“ Aliekamų testų dažnis nėra vienodas. Kuomet ruošiamasi rimtam startui, bandymų daugėja. Vidutiniškai bandymai vyksta kartą į mėnesį. Kalendoriniais metais už pirmą bandymą mokama 10 000 USD, antrą 15 000, už kitus – po 25 000.
Vienas McGregor gyventojų socialiniuose tinkluose parašė „Juokinga. Guliu lovoje, išgirstu „bum“ ir suprantu, kad miestas uždirbo 10 000 dolerių.“
Norint visada galima susitarti ir suderinti tiek bendruomenės, tiek verslo interesus.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *