Long March greitintuvai griauna namus

Long March 3B, Beidou-35-36, August24-2018

Po sėkmingo raketos Long March 3B starto, nukritę greitintuvai sugriovė namus. Apie panašius startus iš Sičano rašėm anksčiau. Long March 3B raketa pirmą kartą nesėkmingai kilo 1996 vasario 14 dieną su palydovu Intelsat 708. Iki 2020 sausio 17 ji kilo 65 kartus, nesėkmingai tik 3 kartus. Gali nuskraidinti į žemą orbitą aplink Žemę (LEO) 11 500 kg krovinį.

Long, March, 3B, BeiDou-3-LongMarch-CZ-3B
Kinijos raketa Long March 3B pirmą kartą kilo 1996 metais. Deja, nesėkmingai…

2018 lapkričio 22 dieną iš Kinijos Sičano (Xichang) palydovų paleidimo centro startavo raketa Long March 3B. Ji į orbitą aplink Žemę iškėlė porą navigacinių palydovų Beidou. Apie pasaulines palydovines navigacines sistemas rašėm anksčiau. Abu palydovai Beidou-3 M21 ir M22 buvo užfiksuoti ~ 21 800 km aukščio ir 55 0 orbitose. Informacija apie tai paskelbta Space-track.com svetainėje. Beidou palydovai (50-as ir 51-as pagal apleidimo seką) yra Kinijos tiesioginis atsakymas į JAV Global Positioning System (GPS). Dėl ekonominės naudos ir karinių programų, Beidou (BNTS – Beidou Navigation Test Satellite, kartais vadinama COMPASS) tapo nacionaliniu prioritetu.

Kinijos socialiniuose tinklalapiuose išplatintas 2019 lapkričio 22 įrašas: sugriauti ir degantys namai, kylantys dūmai iš nukritusių greitintuvų

Netrukus po raketos starto, Kinijos socialiniuose tinkluose (WeChat, Sina Weibo, Tencent QQ; Toudou Youku ir t.t) pasirodė intriguojanti vaizdo medžiaga. Joje matomas akivaizdus kaimo pastato sunaikinimas. Pastatas dega, o iš greitintuvų liekanų kyla raketinio kuro dūmai. Raketos pirmoji pakopa ir keturi šoniniai greitintuvai naudoja toksiškus raketinio kuro komponentus – hidraziną ir azoto tetraoksidą.

Kinijos žiniasklaida apie raketos Long March 3B incidentą nepranešė. Vaizdo medžiaga ir žiniasklaidos socialiniuose tinkluose komentarai pasirodė, kai vietiniai gyventojai sugrįžo į namus. Taip daroma visuomet: prieš raketos paleidimą, gyventojai palieka savo būstus ir išvažiuoja saugiu atstumu nuo starto vietos ir galimų raketos dalių kritimo vietų.

Long March 3B greitintuvai krinta ne pirmą kartą

Mikroblogų svetainėje Sina Weibo įrašas apie CZ-3B gretintuvų kritimą į kaimo vietovę surinko daugiau nei 600 komentarų. Daugelis išreiškė susirūpinimą gyventojais ir diskutavo, kodėl tai nutinka. Taip pat buvo įvairių diskusijų dėl kompensacijų aukoms. Remiantis SpaceNews.com, apgyvendintoms teritorijoms, esančioms apskaičiuotose kritimo zonose, buvo paskelbta evauacija. Gyventojams taip pat buvo patariama nesiartinti prie greitintuvų nuolaužų dėl kenksmingų cheminių medžiagų. Oro erdvės uždarymo prieš raketos CZ-3B startą pranešime yra nurodytos šoninių greitintuvų ir pirmosios pakopos kritimo zonos, esančio Guangxi Zhuango autonominiame regione, Kinijos pietuose.

Liūdnai pagarsėjęs pirmasis Long March 3B startas su palydovu Intelsat 708. 1996 metų vasario 14 naktį iš Kinijos Sičano kosmodromo startavo 426 tonų CZ-3B raketa ir 22 skrydžio sekundę sprogo. Liekanos krinta ant netoliese esančio Meyelingcun kaimo. Sugriauta 80 namų. Žuvusių skaičius: nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių…


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.