Moterys kosmose

Moterys kosmose Catherine Coleman

Moterys kosmose, Valentina Tereškova, Sally Raid – kiek moterų pabuvojo kosmose ?

Valentina Tereškova ir propaganda

Pirmąją moterį į kosmosą propagandos tikslais išsiuntė Sovietų Sąjunga 1963 metais erdvėlaiviu Vostok 6. Tačiau 26 metų Valentina Tereškova sugebėjo labai prastai „įvykdyti Komunistų Partijos užduotis” ir iki 1982 metų moterys neskrido. „Daugiau bobos į kosmosą neskris”, – taip pasakė Sovietų Sąjungos kosmoso programos lyderis S. Koroliov sužinojęs skrydžio detales.

Valentina TereskovaVienintelis Valentina Tereškova atliktas skrydis užkirto kelią kitoms Sovietų moterims į kosmosą

Valentina Tereškova buvo prisiminta ir Roskosmos generalinio direktoriaus Dmitrij Rogozin kalboje: „Pirmosios moters kosmonautės skrydis į kosmosą buvo ženklus socialinis ir politinis visų judėjimų palaikymas už pasaulio moterų lygias teises pasaulyje.

Svetlana Savickaja

Moterys kosmoseKosmonautai Svetlana Savickaja, Valentin Lebedev ir Aleksandr Serebrov atlieka augalų auginimo eksperimentą. TASS-o nuotrauka, “Jaunimo gretos”, balandis, 1983 (1982 metų rugpjūčio 19-27 d. orbitinė stotis Saliut – 7)

Kai 1982 metais erdvėlaiviu Soyuz T-5 išskrido Svetlana Savickaja, ji buvo tik antroji moteris kosmose. Ir iš Sovietų Sąjungos. Vėliau S. Savickaja dalyvavo dar viename skrydyje ervėlaiviu Soyuz T-12.

Sally Raid skrydis

NASA kantriai laukė Space Shuttle epochos. Tuomet prasidėjo moterų skrydžiai į kosmosą. 1983 metais STS-7 misijoje dalyvavo Sally Raid, kuriai buvo 32 metai. Vėliau ji dar sykį skrido į kosmosą, misija STS-41-G, kartu su kita moterimi Kathryn D. Sullivan.

Sally Ride moterys kosmoseSally Raid atvėrė kelią į kosmosą daugybei astronaučių

Sally Ride moterys kosmose

Kathryn SullivanNASA misijoje STS-41-G kartu su Sally Raid skrido ir Kathryn D. Sullivan

Moterys kosmose po…

Nuo 1983 metų kosmose pabuvojo dar daugybė moterų. Nuo 1963 iki 2018 metų rugsėjo 61 moteris yra skridusi į kosmosą. JAV – 47; Sovietų Sąjunga – 2; Rusija – 2; Jungtinė Karalystė – 1; Japonija – 2; Prancuzija – 1; Kanada – 2; Pietų Korėja – 1; Kinija- 2; Italija -1.

Jelena Kondakova moterys kosmose Jelena Serova moterys kosmoseRusija nuo 1991 metų į kosmosą išskraidino dvi moteris. Tai Jelena Kondakova ir Jelena Serova

Paskutiniame Roscosmos atrinktame kosmonautų būryje yra 8 vyrai. Savo eilės skrydžiui kantriai laukia Ana Kikina, tačiau erdvėlaiviuose Soyuz Rusija turi tik vieną vietą, o Roscosmos kosmonautų būryje yra 29 kosmonautai. Soyuz į TKS per metus skrenda 4 kartus, tad skrydžio galimybės Anai Kikinai yra labai nepalankios. Panašu į senasias sovietų Sąjungos tradicijas – moterys virtuvėje ?

Ana Kikina moterys kosmoseAnai Kikinai gali nepavykti įgyvendinti svajonęRusijaLast moterys kosmosePaskutiniame, 2018 metų, atrinktame Roscosmos būryje tik vyrai

P.S. prieš porą metų gerą tekstą Kosmoso moterys parašė Aleksandras Loginovas.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *