NASA astronautas atsisakė mokytis

NASA 22 Robb Kulin

NASA, Robb Kulin, SpaceX, Falcon 9 – tokia keistoka terminų kombinacija šiandien…

NASA atsisako

Pirmą kartą per daugiau nei 50 metų potencialus NASA astronautas atsisakė mokytis ir rugpjūčio pabaigoje paliks 22 NASA būsimų astronautų grupę, pavadinta the turtles – vežliai. 22 grupė pradėta formuoti 2015 metų lapkričio menėsį iš daugiau nei 18 300 kandidatų ir suformuota 2017 metų rugpjūčio menėsį.

1968 metais du astronautai – Brian O’Leary ir John Llewellyn – pasitraukė NASA 1967 metų grupės. Brian O’Leary paliko mokymus 1968 metų balandžio mėnesį, nes nematė skrydžių į kosmosą perspektyvų. Po kelių mėnesių, 1968 metų rugpjūtį, grupę paliko ir John Llewellyn. Jis nesugebėjo įgauti tinkamos lėktuvų pilotavimo patirties. Abu šie žmonės mirė 2011 ir 2013 metais.

NASA Robb Kulin

Robb Kulin NASA

Robb Kulin palieka NASA būsimų astronautų paruošimo grupę

Pirmą kartą nuo NASA įkūrimo pradžios, 1968 metais, įvyko nebūtas dalykas: viens iš potencialių astronautų, atrinktas į pasiruošimui skrydžiams į kosmosą, atsisakė mokymų ir palieka astronautų būrį.

NASA 12 Robb Kulin

2017 metais atrinktas NASA astronautų 22 būrys. Robb Kulin – antras iš dešinės. Grupės narių amžius nuo 28 iki 42 metų

NASA Astronaut22_with_Vice_President_Mike_Pence

JAV viceprezidentas Mike Pence centre ir 22 NASA astronautų grupė pozuoja fotografams 2017 metų birželio 7 dieną Džonsono kosminiame centre Hiustone: (iš kairės stovi) NASA kandidatai į astronautus Robb Kulin, Jonathan Kim, Robert Hines, Warren Hoburg, Matthew Dominick, Kayla Barron, Jessica Watkins, (iš kairės priklaupę) Francisco Rubio, Loral O’Hara, Jasmin Moghbeli, Zena Cardman ir Raja Chari. Photo Credit: (NASA/Bill Ingalls)

NASA 22 Robb Kulin

NASA 22 Robb Kulin A

Robert Markowitz nuotrauka, HOGP / Associated Press

2017 metų vasara NASA iš 18 000 kandidatų atrinko 12 žmonių, 7 vyrai ir 5 moterys, kurie turėjo suformuoti naują NASA astronautų būrį. Robb Kulin, vienas iš dvyliktuko, mokymus užbaigs rugpjūčio 21 dieną, o toliau mokysis tik 11 žmonių grupė. R. Kulin savo apsisprendimą pagrindė „asmeninėmis priežastimis”.

Robb Kulin

Kilęs iš Aliaskos, 35 metų Robb Kulin tris kartus mėgino patekti į NASA astronautų būrį. Trečias kartas nemelavo ir R. Kulin pateko į potencialių astronautų mokymų grupę 2017 metais rugpjūtį ir pradėjo 2 metų trukmės mokymus.
Iki to laiko Robb Kulin 6 metus dirbo SpaceX kompanijoje inžinieriumi ir kūrė Falcon 9 startūną. Įgijęs mechanikos inžinerijos bakalaurą Denver universitete, medžiagų mokslo daktaro laipsnį gavo San Diego universitete, Kalifornija, stažavosi Italijoje, tris kartus dalyvavo ekspedicijoje į Antarktiką, kur grežė ledyną. Buvo žvejys Aliaskoje bei lėktuvo pilotas, mėgsta groti fortepijonu, užsiimti fotografija, dviračiu sportu, bėgimu, plaukiojimu pripučiama valtimi srauniomis upėmis (packrafting), nardymu ir kalnų slidinėjimu.

„Tikiuosi vieną dieną skristi erdvėlaiviu, kurio komponentus aš kūriau. Bet kuriuo atveju būsiu laimingas, galėdamas skristi į kosmosą bet kokiu erdvėlaiviu”, – taip kalbėjo Robb Kulin 2017 metų NASA konferencijoje, kai buvo priimtas į 12 būsimų astronautų grupę.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *