PLD Space kuria Miura

rocket Miura 5 PLD Space

PLD Space startuolis, kuriantis daugkartinę raketą Miura, pranešė apie gautas papildomos 8.2 mln USD investicijas. PLD Space galės padidinti darbuotojų skaičių iki 50 (dabar yra 40) ir tikėtis raketos Miura 1 pirmojo suborbitinio starto 2021 pabaigoje ar 2022 pradžioje. Raketa turėtų į žemą orbitą virš Žemės (LEO), 150 km aukštį, iškelti 100 kg naudingąjį krovinį.

PLD Space A Miura rocket

Pirmojo privataus Ispanijos startuolio PLD Space tikslas – sukurti daugkartinę raketą Muria ir varytuvą

PLD Space headquarter

PLD Space pastatas, kuriame atliekami raketų Miura 1 ir Miura 5 bei varytuvo Teprel konstravimo darbai

2011 metais Ispanijos Elche mieste (Alicante regionas) startuolį įkūrė Raúl Torres, Raúl Verdú ir Eleazar Gonzáles. Tikslas – skysto deguonies žibalo varytuvo ir raketos Muria sukonstarvimas. 2018 metais PLD Space ir Ispanijos Teruel aerouostas pasirašė 25 metų sutartį. 13 337 m2 aerouosto teritorijoje PLD Space įrengė varytuvų testavimo centrą, savo kontorą, kontrolės bei  raketų varytuvų priežiūros patalpas.

Teprel B engine

2019 gegužę PLD Space varytuvas Teprel-B bandymu metu sprogo

Po skrydžiui parengto varytuvo sprogimo ugnies bandymo metu, startuolis sustabdė raketos Miura 1 konstravimo darbus. 2020 vasaryje buvo pagamintas naujas skysto deguonies žibalo varytuvas. Po sėkmingų 120 sekundžių trukmės ugnies bandymų, PLD Space vėl gavo papildomą finansavimą.

engine Teprel B explosive

Rugsėjo 17 Teprel B varytuvas išbandytas sėkmingai

PLS Space tikisi raketą Miura 1 į suborbitinį skrydį paleisti 2021 metais. Pagrindinis kompanijos tikslas yra raketos Miura 5, galinčios iškelti į LEO iki 300 kg naudingo krovinio, konstravimas. Tai 32 000 kg masės dviejų pakopų raketa su skysto kuro varytuvais Teprel B. Pirmoji 17.7 m ilgio ir 1.8 m diametro, 5 varytuvų pakopa, parašiutais nusileistų į vandenyną ir po išgriebimo, transportavimo bei patikrinimo, būtų vėl panaudojama. 9 m ilgio antroji pakopa į orbitą iškeltų naudingą krovinį.

Raketos Muria 5 bandymai

Chinook CH-47 helikopteris kelia 15 m ilgio ir 1.4 m diametro demonstracinės raketos Muria 5 pirmąją pakopą į 5 km aukštį, nuskraidina į Atlanto vandenyną. Maždaug 6 km atstumu nuo pietinės Ispanijos Huelva pakrantės, virš vandenyno, pirmoji pakopa paleidžiama. Nusileidimo metu demonstratoriaus viduje esanti elektroninė sistema kontroliuoja trijų parašiutų veikimą, kad jie sulėtintų pakopos greitį iki 10 m/s prieš pūkštelint į vandenį.

Elche (2)_r rocket Muria

PLD Space raketos Muria 5 pirmosios pakopos parašiutas

rocket Muria 1 Elche (9)_r

Raketa Muria 5 ruošiama bandymui

 

testing rocket Muria 1 PLD Space

Huelva (1)_r rocket Muria 1 splashdown

Raketos Muria 5 bandymai

Anksčiau esame rašę apie panašų projektą – Vokietijoje kuriamą daugkartinio panaudojimo raketa Spectrum.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *