Rocket Lab, Peter Beck, Electron – ne vien SpaceX ir Falcon yra astronautikos dievai…
Kompanija Rocket Lab įsteigta 2003 metais JAV ir siekia sukurti pigias naudingųjų krovinių iškėlimo į žemą orbitą apie Žemę paslaugas. 2019 metų pradžioje kompanijoje Rocket Lab dirba ~ 200 žmonių, turi kosmodromą Naujojoje Zelandijoje, valdymo centrą šalia kosmodromo ir raketų Electron gamyklą Auckland, Naujojoje Zelandijoje.
Raketų paleidimų valdymo centras
Raketa Electron beveik paruošta
Raketų gamykla
Kompanijos Rocket Lab įkūrėjas Peter Beck apie kompanijos perspektyvas:
1. Paskutinis raketos Electron startas pavyko puikiai ir naudingas krovinys (DARPA palydovas) buvo nuskraidintas į tinkamą orbitos tašką.
2. Raketos Electron starto kaina yra ~ 5.7 mln USD.
3. Rocket Lab ketina 2019 metais paleisti 19 lengvųjų raketų.
4. 2018 metų rudenį kompanija Rocket Lab užsakymų turėjo ~ 18 mėnesių į priekį.
5. 2020 metais kompanija planuoja atlikti 1 paleidimą per savaitę.
6. Kompanija Rocket Lab gavo 140 mln USD investicijų, su kuriomis galės išplėsti savo veiklą. Investuotojai iš Australijos ir Naujosios Zelandijos.
7. Raketos Electron pirmojoje pakopoje yra 9 deguonies žibalo kuro varikliai Rutherford.
8. Vienas variklis atspausdinamas 3D būdu per 24 valandas. 17.1 metrų ilgio ir 1.2 metrų diametro raketa Electron pagaminta iš anglies pluošto.
9. SpaceX raketa Falcon 9, kurios ilgis 70.1 m ir diametras 3.7 m, gali iškelti į žemą orbitą apie Žemę 22.8 tonų krovinį už 60 mln USD. Raketa Electron gali iškelti 228 kg krovinį už 5.7 mln USD.
10. Kompanijos Rocket Lab būstinė yra Kalifornijoje, raketos paleidžiamos iš Naujosios Zelandijos. Peter Beck iš JAV gavo leidimą eksportuoti aukštųjų technologijų eksportui į Naująją Zelandiją.
Variklis Rutherford surinktas iš 3D atspaustas detalių
Pirmos pakopos 9 varikliai kaip ir Falcon 9…
Raketos Electron startas
Rocket Lab kosmodromas Naujoje Zelandijoje